Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Panikbeteg lehetek talán,...

Panikbeteg lehetek talán, vagy a gyógyszertől lehet?

Figyelt kérdés
18 éves vagyok. Egy rövid ideje ( pár hete) többször esténként mikor próbáltam aludni, elkezdett pörögni az agyam a halálról. Hogy eddig mennyire természetesnek véltem azt hogy élek, de hogy ez bármelyik percben megváltozhat és bármikor bárki meghalhat. És hogy ha meghalok semmi nem lesz, vége lesz mindennek. És ezek a gondolatok azóta majdnem minden este eszembe jutnak és onnantól kezdve egy órán keresztül is képes vagyok sírni ettől a felelem érzéstől. Két dolog van amire gondoltam, hogy miért lehet ez: az egyik, hogy édesanyám pánikbeteg, gyógyszert szed rá és hogy én örökölhettem tőle, csak most kezdett el jelentkezni. A másik, hogy egy hónapja váltottam egy magasabb hormontartalmú fogamzásgátlóra és az valthatja ki belőlem ezt. Több helyen olvastam, hogy vannak gyógyszerek amik ilyen hatásokat váltanak ki az emberből, ezért is gondoltam erre is. Amióta vannak ezek a gondolataim, azóta néha fellépnek olyan tüntetek, amik eddig nekem még nem voltak: ilyen például az, hogy legutóbb a semmiből elkezdett feszíteni a mellkasom, fájt a tüdőm ahogy vettem a levegőt és folyton levegőért kapkodtam, úgy éreztem hogy megfulladok, azaz légszomjam volt. Legutóbb ez akkor jelentkezett, amikor átsétáltam este felé a hosszú zebrán az autók mellett. És egyszerűen nem tudom hogy mi lehet ez. És nagyon aggaszt mert ezt is most a kádban ülve írom meg, mert rámtört a sírás, mikor utána olvastam hogy milyen is a pánikbetegség. Segítő szándékú válaszokat szeretnék olvasni, nem rosszindulatúakat.

2021. márc. 19. 20:35
 1/5 anonim ***** válasza:
Nyugi, nincs semmi bajod. Időnként mindenki rápörög valami hülyeségre. Viszont ha pánikbeteg is lennél akkor tudod jól, hogy nincs semmi bajod és ez csak a fejedben létezik, nyugodj meg és vedd szépen a levegőt.
2021. márc. 19. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ugye ha pánikolsz akkor szaporább a légzésed?

Az a vicces, hogy ha a légzésedet lecsendesíted, akkor a hangulatod is javul, visszafele is működik.

Próbáld ki, tanuld meg a Teljes Jógalégzést, csak nyerhetsz vele!

2021. márc. 19. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Próbálkoztam a jógával is. Másfél hete kb heti 3x jógázom a szabadban. Nem tudom mennyire segíthet, abban a pillanatban jó érzés de nem jógázhatok minden alkalommal mikor rámtör ez az érzés.
2021. márc. 20. 09:48
 4/5 anonim ***** válasza:
3 abban a pillanatban előveszed a légzésirányítást. Ezt bárhol megteheted.
2021. márc. 20. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nyugi nem vagy egyedül, szimplán a rossz gondolatok erősebbek most nálad mint a pozitívak, nem vagy beteg semmi gond nincsen:). Minden rendben lesz! Próbáld meg elterelni a figyelmed, ha rosszul érzed magad próbálj valakivel beszélni, és belegondolni hogy ugyan miért halnék meg hát semmi bajom nincsen, nekem anno bevált :)
2021. ápr. 4. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!