Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Covid oltás után miért nem...

Covid oltás után miért nem lehet sportolni?

Figyelt kérdés
Anyukámat Szputnyikkal oltották, és azt mondták neki egy hétig ne sportoljon. Miért? Más oltásnál is ez van? Mi ennek az oka? Valaki el tudná mondani? Miért nem lehet sportolni menni? Illetve mi történne, ha ugyanúgy sportolna az ember oltás utáni napokban?

2021. ápr. 19. 09:16
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Az én ismerőseimnek nem ajánlottak ilyet. De az lehet mögötte a logika, hogy a fizikai megterhelés kicsit parkolópályára teszi az immunrendszert átmenetileg. A védettség kialakulásához az kell, hogy az immunrendszer elkezdjen dolgozni a "betolakodó" ellen. Ha nem teszi, bajod nem lesz, csak védettséged sem. De persze lehet, hogy más miatt mondták.
2021. ápr. 19. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Oh értem köszönöm. Érdekes, hogy egy futás ekkora problémát tud okozni.
2021. ápr. 19. 13:04
 3/5 kretens ***** válasza:
100%
Nekem tavaly április óta fáj a mellkasom ha nehezebbet emelek.Sem a röngen sem a ct-nem mutatott ki semmit.Nyelőcső tükrözésen is voltam(qrva kellemes)de ott sem találtak semmit.Amióta ez a covid berobbant tavaly óta azóta van ez nekem.De ha minden diagnosztika negativ eredményt mutatott akkor mégis mitől van ez nekem?
2021. ápr. 19. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
2021. ápr. 19. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ez lényeg:

"A karantén idején gőzerővel végezte az egyéni edzéseket a birkózó.

– Bendegúz maximalista volt, miután leállt a sportélet, egyénileg készült, futott, erősített. Másfél hete kezdték el a közös tréningezést, amely során szintén komolyan hajtotta magát – árulta el fiáról Tóth József."

2021. ápr. 19. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!