Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ugye már esélytelen, hogy...

Ugye már esélytelen, hogy Pfizer vagy Moderna oltást kapjak? Szíjjártó 4,5 millió kínai vakcina, a többi orosz érkezéséről beszél?

Figyelt kérdés
Már csak oroszt vagy kínait kaphatok? Ha nem kérem, kötelezően beadhatják?

2021. ápr. 21. 11:00
1 2 3
 21/27 A kérdező kommentje:
12-es, meggyőztél. Még fiatal vagyok, 62 éves, és ahhoz képpest, mennyi komoly beteg van, nekem csak magasvérnyomásom van, meg penicillin-érzékeny vagyok. De daganatos beteg rokonom is kínait kapott. Tényleg önzés lenne tőlem a Pfizer. Köszi, hogy erőt adtál! Nem kérek oltást. Úgysem igazán akartam, de hogy még rászorultak elől elvegyem... az nem az én stílusom. Köszönöm mindenkinek a válaszát.
2021. ápr. 21. 20:22
 22/27 anonim ***** válasza:

Elég álszentnek érzem 12-es hozzászólását, tekintve, hogy Magyaroroszágon rengegeteg egészséges, fiatal ember kapott Pfizert, akár már 1-2 hónappal korábban. Értsd: akkor, amikor az idősek nagy része még nagyban várta, hogy talán egyszer őt is behívják oltásra.

Pár példa:

-focisták

-olimpikonok

-BM dolgozók, MVM dolgozók, egyéb állami cégek dolgozói

-ügyeskedő, pályaelhagyó orvosok, gyógyszerészek (pl. gyógyszeripati cégnél, home office-ban dolgozó gyógyszerész)

-csókosok: "megmaradt egy adag Pfizer, azért kaptam meg mindkét adagot már márciusban egészséges 30-asként", "Írtam a háziorvosomnak, hogy Pfizer vakcinát akarok, és kaptammár februárban", és ennek variációi


Ha nem Pfizert ajánl a háziorvos elsőre, és visszautasítod, majd a pár hét múlva kapsz Pfizert, akkor kitől is veszed el? Hiszen a háziorvos már magkapta az összes oltandó listáját a körzetében, ergó nem fog mondjuk egy daganatos beteget eléd besorolni.

2021. ápr. 21. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
0%
Milyen alapon válogatsz kérdező? Netán orvos vagy? Nem. Akkor milyen alapon válogatsz. Kapod amit kapsz, örülj neki!
2021. ápr. 23. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 A kérdező kommentje:
Egy, nem kapom, veszem!! Rengeteg adót fizettem és fizetek, az általunk befizetett adókból veszik ezeket a vakcinákat, nem a miniszter urak fizetik! 2. Vannak megbízható orvosaim, akik a Pfizert ajánlották, hadd döntsem már el, hogy nekik hiszek, vagy a politikusoknak. 3. Egyáltalán nem örülök, ha valamit rám akarnak kényszeríteni. Nekem nem okoz gondot, ha nem ülhetek be a teraszokra, étterembe sem járok. Focimeccsre mégúgy se! Szóval maradok oltás nélkül inkább. Hadd döntse már el mindenki, hogy melyik vakcinát szeretné megvenni a saját adójából!
2021. ápr. 23. 11:44
 25/27 anonim ***** válasza:
8%
Mennyi adót is fizetsz?
2021. ápr. 23. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 A kérdező kommentje:
Sokat. Rengeteg vakcina kitelne belőle. De nem hiszem, hogy ez rád tartozik. Nekem azt tanították, hogy sose kutakodjak a más tárcájában...
2021. ápr. 23. 12:02
 27/27 anonim ***** válasza:
0%
Ez nem így működik. Rendkívüli butaságra vall ez az "én adókból fizetik tehát van beleszólásom" duma.
2021. máj. 1. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!