Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szerintetek így 25 évesen...

Szerintetek így 25 évesen mennyi ideig fogok vàrni az oltásra, ha mindenképp Phizer-el vagy Moderna-val akarom magam oltatni?

Figyelt kérdés

Nekem nem kell sem a kínai, sem az orosz sem az AstraZeneca a rossz híre miatt. Maradt tehát a Phizer meg a Moderna. Sőt, én kifejezetten a J&J vakcinának örülnék, mert abból elég egy oltás is.

De a keleti vakcinákban én nem bízok (pont azért, amiért autóból is inkább nyugatit veszek). Az Astráról meg sok rosszat hallani. Egyik 50+-os munkatársam is ezzel lett oltva, 3 napig nem jött dolgozni, mert belázasodott és rosszul érezte magát.

Egy imserősöm megkapta a szputnyik első oltását, nagyon rosszul lett. A hülye elment a 2.-ra, még rosszabbul lett és 2 nap alatt meg is halt. Ez így igaz ahogy mondom. Szóval én ezekben nem hiszek.

Szóval meddig fogok várni, ha mással nem vagyok hajlandó oltakozni csak Phizer-el, Modernával meg J&J-vel?



2021. máj. 3. 16:18
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

#10-es

Az a baj, hogy de igen, csak ez miatt venném fel az oltást.

Nekem csak olyan ismerősöm van, akik már mind felvették az oltást. Én mondtam nem vagyok oltva és az összes húzta a száját.

Sajnos egyedül vagyok ezzel a véleménnyel, és ha nem oltatom be magam, akkor nem csak a társadalomból leszek kirekesztve hanem a baráti körökből is.

2021. máj. 3. 18:36
 12/22 anonim ***** válasza:
63%
Én meg 4 hétig voltam benne. Csillapíthatatlan làz, légzés nehézségek. Ezzel a szart akkor sem kérem. Te igen. Nem vitatkozom, mindenki, ahogyan làtja, legyen. De engem senki se kötelezzen.
2021. máj. 3. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem lenne a kínai, 1 héten belül. De mivel van, a Pfizert rejtegetik, én is arra várok, szerintem 2-3 hét.

Az, hogy félreteszik, jó nagy kamu. Még adatuk sincs, hogy hányan kérik 18 alatt, de ha mindenki kérné még akkor is megmaradna legalább fele és hetente jön 350000. Most legalább fél millió van itthon, de csak csepegtetik.

2021. máj. 3. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Neked adom. Nekem nem kell. Most vagyok túl. Senki sem segített.
2021. máj. 3. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Hàt most volt kampány. Nem voltàl szemfüles
2021. máj. 3. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
Nálunk vidéken nem is volt Phizer-es kampány. Csak Sinopharm-al oltanak a kórházban.
2021. máj. 3. 22:55
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

Ha van még benned ellenanyag, akkor amíg várakozol az oltásra, ellenanyagvizsgálat alapján kérvényezhetsz magadnak védettségi kártyát, ami 4 hónapig lesz érvényes. Kb 15000 ft-ba fog fájni összesen.

Aztán ki tudja, 4 hónap alatt még az is előfordulhat, hogy eltörlik a korlátozásokat. Bár én is jobban örülnék, ha beoltatnád magad. A pár napos oltási reakcióktól meg nem kell félni.

2021. máj. 4. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
Igen, tudom, hogy utólag is kiadják de én nem akarok ezért 15 ezret fizetni. Plusz az útiköltség, mert nem valami közel van hozzám a legközelebbi labor.
2021. máj. 4. 11:20
 19/22 anonim ***** válasza:
Sajnállak hogy ilyen barátaid vannak. Nem igazi barátok, ha ez közétek tud állni.
2021. máj. 5. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%
A Szputnyik a legjobb a Pfizer mellett, nem ettől halt meg az ismerősöd, az 100%. A világ nem olyan egyszerű, hogy ami nyugati = jó, ami keleti = rossz.
2021. máj. 5. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!