Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Pánikbetegség okozhat ilyet?...

Pánikbetegség okozhat ilyet? Eléggé félek.

Figyelt kérdés

Főleg jelenlegi vagy volt pánikbetegek tapasztalata érdekelne, hogy az alábbi tüneteket okozhatja-e jó eséllyel a pánikbetegség, volt-e már valakinek hasonlója, vagy ez inkább más lesz?

Már jó pár éve pánikbeteg vagyok, de az utóbb egy év volt igazán szörnyű, és azon belül is az elmúlt napokban nagyon rosszul vagyok, ma pedig gyakorlatilag pár órája úgymond tetőzik a dolog (ha ugyan az okozza), már halálfélelmem van a tünetek miatt.

Kora este volt egy nagyon erős megszédülésem (elég régóta szédülök hosszabb-rövidebb időtartamokra, illetve kb. havonta egyszer volt súlyosabb roham, amikor olyan érzés volt mintha agyvérzést kapnák, még mentőben is kezeltek egy ilyen után, de mind a háziorvos, mind a mentősök, mind pedig a vizsgálatok eredményei ahol voltam azt mondják hogy nincs látható szervi oka és pánik lesz legnagyobb eséllyel). Ennek ellenére annyira erős szédüléses rohamok törnek rám hogy nem tudok nem arra gondolni hogy valami komoly baj van.

Emellett most konkrétan olyan mintha az összes ér szét akarna pattanni a fejemben, bizsereg az egész koponyám, lüktet, zsibbad a fejem, és enyhe migrén is van hozzá.

Emellett ilyenkor sokszor van hányingerem, és félelmem hogy mi fog történni. Több alkalommal biztos voltam benne hogy agyvérzésem lesz vagy összeesek, de soha semmi ilyen nem történt.

Azt tudni kell hogy erősen frontérzékeny is vagyok.

Szóval ezen tünetek alapján (nagyon erős, különböző jellegű és sokszor hirtelen támadó szédülés, agyvérzés-érzet, fej és erek zsibbadása, migrén, halálfélelem és hányinger) ez lehet súlyosabb pánikroham? Fontos kiemelni még egyszer hogy sosem történt semmi amitől féltem hogy bekövetkezik, de most megint nagyon rossz, teljesen lángol a fejem és szét akarnak pattanni az ereim, olyan mintha még az orrom vére is folyna.

Másnak volt hasonló? Vagy ez valami más lesz? Mert furcsa hogy például ha biciklizek vagy valamivel lekötöm magam olyankor jobb, meg hogy soha nem következett be amire a tünetek következtetni engedtek (pl. agyvérzés).

Nagyon köszönöm ha valaki segít, és megosztja velem tapasztalatait, sajnos az orvosok mindig elzavarnak a negatív eredmények miatt és mind azt mondja hogy tuti pánik, de én nem tudom, túlságosan súlyos és ijesztő tünetek ezek sima rohamhoz... Nagyon félek... :(



2021. máj. 9. 23:43
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Vannak itthon ilyen vitaminok úgyhogy reggel veszek is majd be belőlük. Priváttal nem szoktam senkit zavarni, de köszönöm. :D
2021. máj. 10. 00:35
 12/18 anonim ***** válasza:

Első dolog, hogy higgy az orvosoknak, betegség diagnózisban általában tényleg jók, sok mindent láttak már. Ha ennyi vizsgálatot megcsináltak és nem találtak semmit, akkor nem lehet komolyabb baj. Amikor rád jön egy ilyen roham, akkor kicsit így kívülről próbáld átgondolni: megvizsgáltak, nincs nagy baj, elengedem, max. elájulok azt stabil oldalfekvésbe tesz valaki, utána felkelek.


Az egyáltalán nem biztos, hogy nincs valami enyhébb kiváltó "trigger problémád", amit túlgörcsölsz. Lehet, tényleg szédülsz kicsit, aminek ezer enyhe oka lehet, vagy ilyesmi.

Mostanában amúgy én is eléggé tropán vagyok, nagyon rosszul alszom, egész nap fáradt, kiégett vagyok, negatív gondolataim vannak, betegségeket vizionálok, ilyesmi.

Az idegrendszeri fáradtság nagyon szemét dolog és akkor tud leginkább jelentkezni, amikor azt hiszed, hogy "hú, kialudtam magam, mert megvolt a 10 óra alvás", aha, csak milyen minőségben?

Szóval ez is egy elég gyakori trigger.

2021. máj. 10. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
#12 Igen, igazad lehet, tény hogy nagyon rosszul alszom, sok idő mire elalszok (hiába szedek esténként nyugtató-altató hatású szereket mint pl. Valeriana, Sedacur Forte stb.), és éjjel is kényelmetlenül alszom, részben a gerincferdülésem miatt, meg az ágyam is eléggé tré.
2021. máj. 10. 00:52
 14/18 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy pl. a légvételi problémákon, vagy az esetleges refluxon ezek vajmi keveset segítenek. A szorongást tudják kicsit enyhíteni, de sokszor a legpszichésebb szorongás is fizikai eredetű.
2021. máj. 10. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Miért nem szedsz antidepresszánst?
2021. máj. 10. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Amikor életem első pánikrohama tört rám, az pont egy olyan időszakban történt, amikor azt hittem, minden flottul megy, de igazából tudat alatt több dolgon is stresszeltem. Az egyetem teljesen kikészített az évek során, csak nem vettem észre (később több évfolyamtársamról megtudtam, hogy pánikbeteg lett).

A tüneteidhez visszakanyarodva szédülni én is szoktam, néha olyan, mintha mindjárt összeesnék, de ennyire durván bem nem szoktam a fejem érezni, nekem a végtagjaim zsibbadnak, a testemet többször járja át az a bizonyos,, zsiger érzés", azt hiszem így mondják. Tipikus pánik a tiéd is, engem is vizsgálgattak, szív uh, ekg, holter ekg, vérvétel, pajzsmirigy, minden oké. Nálad úgy látszik inkább a fejed készül ki :D

2021. máj. 22. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Nekem is hasonló tüneteim szoktak lenni. Én is arra tippelek, hogy van néhány bagatell betegség (pl. reflux, izomfájdalmak), amik kellemetlen tüneteket okoznak és amikre ráparázok, így végül komplett pánikroham lesz belőlük.

Voltam vizsgálatokon, csak sajnos sokat olvasok olyanokról is, hogy orvosok félrediagnosztizálnak betegeket, ill. családban is volt ilyen, ezért még abban sem mindig bízom, ha orvos azt mondja, nincs bajom. Volt hogy elmentem egy másik orvoshoz magánba, hogy másodvéleményt kérjek a leleteimről (van rajtuk eltérés, de semmi vészes, amin izgulni kéne).

Pszichiáterem szerint a legtöbb orvos már akkor meg tudja mondani, hogy valakinek van-e komoly baja, vagy csak pánikos/hipochonder, amikor belép az ajtón (hosszú évek tapasztalata). Jobban kellene bíznom.

2021. júl. 18. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Csak itt megint megszólal bennem a kismanó, hogy néhány súlyos betegség egyáltalán nem okoz tüneteket, csak amikor már késő. Akkor meg honnan tudja az orvos ránézésre megállapítani, hogy tényleg van-e gondom?

De már sokkal jobban vagyok mint néhány hónappal ezelőtt. Minden negatív vizsgálat után kicsit hatékonyabb a terápia, kicsit megnyugszom és jobban tudok koncentrálni.

2021. júl. 18. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!