Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 1-jén oltattam be magam, a...

1-jén oltattam be magam, a védettségi kártya mai napig nem jött meg. Kinél lehet reklamálni? Itt tartunk? Egy Plasztik kártyára heteket kell várni? Szánalmas….

Figyelt kérdés
Simán meg lehetne úgy oldani, hogy az orvosok beolt ad neked egy egyedi azonosítót. Az a szépen felballagsz okmányirodába. Ott az egyedi azonosító alapján pedig kiállítják neked a kártyát. Valamint ahova kell még föl viszik az adataidat. Pár óra alatt meglenne az igazolás. Komolyan ennyire telik? Már hogy telne többre? Ez mindent elárul: fidesz….
2021. máj. 10. 23:13
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
46%
Sok esetben a posta és/vagy a gyártó keveri el, elég kaotikus és átgondolatlan a rendszer valóban. Én mondjuk nem május, hanem április eleje óta várom, és hányan vannak még így...
2021. máj. 10. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
49%

Ömm, ha ez az első oltás volt, akkor ne hisztizz, mert csak a 2. oltás után vagy védett, és akkor is csak 2 héttel utána vagy hogy is van?

Amúgy én 2 fajta esetről hallottam: aki 1 héten belül megkapja, meg aki hónapok óta várja. Szar egy rendszer, az fix mindenesetre.

2021. máj. 10. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
11%
Engem 27.-én, ma kaptam meg. Neked akkor még 4 nap. Az első után 10 munkanap hivatalosan, de ha nem adod be a másodikat érvénytelenítik (hogy hogyan azt nem tudjuk, mert nem olvassák be, csak megnézik hogy van).
2021. máj. 10. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

2.ik


Hisztizek, mert csak így van életed kb. Meg az első után is jár neked. De látod az első hozzászóló sem kapta meg. Pedig gondolom ő már a második után van. Felteszek egy költői kérdést: ha egy kormány egy ilyen kivitelezhető dolgot nem tud gördülékenyen levezényelni. Akkor mit várnak tőle az emberek olyan ügyekben, amik tényleg fajsúlyosak?De nem kell nagyon messzire menni. Elég körülnézni hogy mi megy az országba: vadász kiállítás 67 milliárd, országos mentőszolgálat éves költségvetés 52 milliárd. Amelyik narancsos birka szerint ez rendben van , annak csak a gyerekét sajnálom…. Gondolom te már megkaptad azért van ez a ne hisztizz dumád. De igazság szerint le….om ezt a k…a kártyát, csak éppen sportolni nem tudok nélküle. :)

2021. máj. 10. 23:48
 5/23 A kérdező kommentje:

3-as!


Nyilván beadatom. Itt a hangsúly azon van, hogy egy Plasztik kártyára (teljesen mindegy személyi ,jogsi, vagy védettségi) heteket-hónapokat kell várni. Persze megmagyarázni mindent meglehet, csak ez engem nem érdekel. Mert nekem ne mondja senki ,hogy egy kártyát kiállítani pl. 10 munkanapba kerül. Aki birka az ezt megeszi…Aki szerint meg az rendben van, hogy az országban az ilyen alapvető dolgok így mennek.Azokat csak sajnálni tudom. Teljesen mindegy, hogy jobbos vagy balos. Ferike is bizonyított már eleget…

2021. máj. 10. 23:52
 6/23 anonim ***** válasza:
46%
Azért nem azonnal adják, mert kb 2 hét mire kialakul az a minimum védettség, hogy közösségbe mehess. Egyébként elég lenne az a papír amit oltáskor adnak. Azon is rajta van minden adat ami a kártyán van, még több is, így eleve tök fölösleges ebből a szempontból kártyát gyártani és postázni, ha a szükséges adatokat tartalmazó iratot megkapod az oltást követő fél órán belül.
2021. máj. 10. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

ma 23:53


Teljesen igazad van, és egyetértek veled. Sajnos azzal a papírral nem sokra megyek, meg egyikünk se.Én is csak azért vergődök itt, mert nem én kértem ezt a kártyát, meg hogy nélküle korlátozzanak. Ha nem lenne ez az egész, akkor én sem így nyilatkoznék, ahogy. Lehet jobbra-balra beszélni, hogy „nem kötelező oltás, meg stb.” Viszont a szociális életet akarsz élni, akkor be kell oltatnod magad. Ergo kötelező. :)

2021. máj. 10. 23:59
 8/23 anonim ***** válasza:
91%

#4 Se narancsos nem vagyok, se oltatni nem oltatom magam. Ja, és kártyám sincs, mert átesni sem estem át rajta.

2-es voltam.

2021. máj. 11. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

ma 00:12


Általánosságban írtam a narancsokat. Senkire nem gondoltam itt a válaszolók közül. Pont ez érdekel most a legkevésbé(Nem sűrűn szokott), hogy ki milyen politikai beállítottságú. De jól írtam, hogy te már megkaptad az igazolvány, azért volt a válaszod az,ami. Az meg ,hogy beoltattad magad, esetleg mivel hidd el ,hogy végképp nem érdekel mert a te egyéni dolgod. :)

2021. máj. 11. 00:18
 10/23 anonim ***** válasza:
75%
XDDD Szövegértés az megvan? NEM oltatom magam, és kártyám SINCS.
2021. máj. 11. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!