Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Astra Zeneca vs Pfizer?

Astra Zeneca vs Pfizer?

Figyelt kérdés

Miért ekézik ennyire az Astrat? Tényleg csak politika? Értem, hogy vérrögképződést okozhat, amit nem értek, hogy a pfizer és a moderna is. Ráadásul ugyanazt a fajtát. Elég hamar meg lehet találni angol nyelvű cikkeket erről. Magyarországon meg Európában úgy teszünk mintha azok után sose lett volna. Magyarul egyetlen cikket láttam, ahol utaltak rá, hogy előfordult Pfizer után is.

De ez mire jó? Egyrészt félrevezető. Másrészt felelős leves félelmet keltenek, mivel ezek az esetek annyira ritkák, hogy arra nagyobb esélyed van, hogy egy mezei vérrögöt kapj nem ezt a fajtát amit összefüggésbe hoztak. Persze tudom most mindenki akinél vérrögöt képződik és be van oltva az oltasra fogja fogni, de miért csinál úgy a fel világ mintha a többi oltas után nem lennének ilyen esetek? Vagy a többi oltás netán egyenesen megszüntette a vérrögöket?


Mi az ok a háttérben? Csak a politika?


2021. máj. 13. 13:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%
Sztem nem rosszabb. Én elfogadtam.
2021. máj. 13. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
70%
Astra Oltás után szarul leszel pár napig
2021. máj. 13. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Ok hogy szarul leszel de igazából a sajtó csak a vérröggel riogatja a népet, amit meg legjobb tudomásunk szerint az összes okozhat. Szóval en ezt nem értem. Egyébként egy kolléganőm a pfizertol, egy a modernatol egy az astratol dőlt ki. Nővérem meg a kinaitol. Orvos ismerősöm egyik pfizer után sem tudott dolgozni egy napig olyan influenza szeruen volt rosszul meg szédült. Szóval nem jelent semmit szerintem ez a része, mindegyik meg tud viselni azért.
2021. máj. 13. 14:02
 4/11 anonim ***** válasza:
84%
Én is elfogadtam. Papíron gyengébb valamivel a hatékonysága, de a Pfizer is valóban okozhat vérrögöt, nem értem, miért kell így szentté avatni. Valószínűleg van benne egy jó adag politika is, nagy pénzekről van itt szó.
2021. máj. 13. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
83%
Az astra brit. A britek meg kileptek az eubol. Ilyen egyszerű. Ezért csúnya astra..
2021. máj. 13. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
4 jó hat jövőre szerintem már mindenki megveszi a patikában, amelyik addigra majd a legtutibbnak bizonyul. Csak addig kell kihúzni valahogy.
2021. máj. 13. 14:20
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Politika és gyógyszerlobbi. Valljuk be itt azért a vakcina gyártók jól járnak. Ha valamelyiknek rossz híre megy, több fogy a másikból. Ennyi.
2021. máj. 13. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
En Astrat kaptam, de a Pfizer a legjobb a mutansok ellen is. En osszel harmadik, booster vakcinat kapok, Angliaban, ami ved az uj mutansok ellen is. Igy a sulyos ellen ved. A kenti mutansra ez is ugyanolyan jo, ez van nagyreszt Europaban. De ha valasztani lehet, Pfizer.
2021. máj. 13. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
8 persze az megint más hogy amúgy épp melyik a leghatásosabb. Nyilván az is fog hosszútávon megmaradni ami ilyen szempontból a legjobb számokat fogja hozni. Kérdés ugye ezek is mennyire manipuláltak. De ezt mi kis emberek úgysem fogjuk megtudni.
2021. máj. 14. 17:52
 10/11 anonim ***** válasza:

nekem a Sinofarm tiltólistás, mert tartósbeteg voltam gyerekkoromban és a mai napig gyenge az immunrendszerem, szóval nálam 101%-os valószínűséggel megbetegedést okozna.

AstraZeneca-ban is egyre kevésbé bízok.

A többi elmegy, a többit elfogadnám

2021. jún. 6. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!