Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Feleségem nem akarja felvenni...

Feleségem nem akarja felvenni a covid elleni oltást, hogyan győzzem meg?

Figyelt kérdés

Én már megkaptam mind a két oltást de feleségemet nem tudom meggyőzni sehogy sem hogy regisztráljon ő is az oltásra.


Mindig azzal jön hogy amíg még szopik a pár hónapos kislányunk addig nem akarja felvenni meg úgyis szinte nem tömegbe hanem otthon van a kicsivel.


2021. jún. 4. 18:58
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Szinte nem jár tömegbe*
2021. jún. 4. 18:59
 2/13 anonim ***** válasza:
84%
Nem kell meggyőzni. Mindenki szabadon dönthet.
2021. jún. 4. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
De én az miatt aggódom hogy ha véletlen el is kapja akkor benne van a pakliban hogy komoly szövődményei lesznek
2021. jún. 4. 19:00
 4/13 anonim ***** válasza:
90%
Miért kell mindenáron meggyőzni? Fogadd el a döntését. Az anyatejet sok minden befolyásolja, ami aztán a babát is. Az ő anyateje, ő szoptat, nem te. Az ő döntése.
2021. jún. 4. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
39%

Kérd meg, oltassa be magát a kedvedért, akkor is, ha nem ért egyet vele. Kérd tőle ezt a születésnapodra.

Mondd el, hogy az OK, hogy nem járnak tömegbe, de nem mindig választás kérdése, megy-e az ember veszélyes helyre. Megbetegedhet a gyerek, és kórházba kell vele menni. Ő is megbetegedhet, és kórházba kerülhet. Ott nem választhatja meg, kit fektetnek mellé, van-e oltása az illetőnek, hol utazott az előző héten...

Ráadásul a covid nem csak tömegben fertőz. Ha vírushordozó ember áll mögötte sorban a pénztárnál, akkor is megbetegedhet, ha amúgy kong a bolt az ürességtől.

A harmadik szempont, hogy a kisbabátoknak jelenleg csak ő tud némi védelmet biztosítani, pont azzal, ha beoltják, és a tejében megjelennek az ellenanyagok.

2021. jún. 4. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
74%

Én a feleséged helyében, tökön is rúgnálak.

Vagy ennyire leszarod a gyermeketek jövőjét/életét?

"De én az miatt aggódom hogy ha véletlen el is kapja akkor benne van a pakliban hogy komoly szövődményei lesznek"

Ez meg honnan a faszból jött?

Van valami nagyon komoly alapbetegsége?

Mielőtt lehurrognál, 46/F.

2021. jún. 4. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
39%

Sajnos nem fogod tudni meggyőzni. Pedig a nyájimmunitással védenénk azokat, akik betegségük miatt nem adathatják be az oltást, de rájuk a COVID is kifejezetten veszélyes, minél hamarabb kialakulna a nyájimmunitás, annál kevesebb idő állna rendelkezésre a mutációk kialakulásának.

Amúgy a párod hihetne az orvosoknak... Nekem várandós és szoptató ismerősöm is van, mindketten megkapták a Pfizert.

Amúgy nemcsak komoly alapvetegséggel rendelkezők esetén durvul el a COVID, a poszt-COVID pedig kifejezetten gyakori, makk egészséges emberek esetén is, sőt, tünetmentesek esetén is.

2021. jún. 4. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Nincs alapbetegsége tudtommal.
2021. jún. 4. 20:12
 9/13 anonim ***** válasza:
82%

Akkor miért akarod beoltatni, szoptatás alatt?

Tudod, azért a gyereknek nem mindegy ám, hogy anyatejet kap, vagy tápszert.

És leválasztani sem egyszerű az anyatejről.

2021. jún. 4. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
41%

# 9


Nem árt szoptatós anyukáknak, ellenben a COVID árthat, nagy eséllyel.

2021. jún. 4. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!