Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nem tudtam aludni éjjel, most...

Nem tudtam aludni éjjel, most sem vagyok álmos. Most mit tegyek ? Félek, mi lesz ilyen harminc óra ébrenlétekkel ? Lehet agykárosodást szenvedni ?

Figyelt kérdés
2021. jún. 11. 05:29
 1/7 Spelenor válasza:
77%
Valószínűleg átestél pár holtponton. Agykárosodásod nem lesz, viszont pár óra és elég erősen be fogsz álmosodni, nem kell parázni, nekem volt ennél több órám is már.
2021. jún. 11. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Insomnia a neve, régebben voltak olyan időszakaim mikor 3-4 naponta aludtam csak, rekord 8 nap akkor mentem édesanyámékkal a kórházba. Jelenleg minden nap alszok 2-5 órákat, majd jön egy-egy nap mikor egyhuzamban akár 14-18 órát is sikerül, ha éppen nem kell dolgozni menni.


Nekem azt tanácsolta az orvos, hogy ne fogyasszak koffein tartalmú italokat pl. kóla, kávé, energiaitalok és ne stresszeljem magamat, valamint sportoljak, hogy elfáradjak fizikálisan is.

Közben meg egyiket sem fogyasztottam és nem tudtam aludni, most meg napi 3-4 kávé és, vagy 1-2 liter kóla és pl. ma 5 órát aludtam, koronavírus óta home office így szinte alig mozgok és híztam vagy 30kilót :(


Véleményem szerint nem az a rossz mikor kimarad 1-2 nap, hanem amikor lefekszel elalszol és 5-10 perc múlva valami zajra felébredsz és onnantól kezdve szeretnél elaludni, de nem tudsz.

2021. jún. 11. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Értem, nagyon köszönöm a válaszokat. Az az igazság, hogy mostanában elég feszített az életem, stresszes. És igen, sok kávét ittam valóban. Három hete Szabadságon vagyok és minden nap hajnali négykor aludtam el, zaklatott vagyok... De egy hete már ez is alig akart összejönni. Most még egyáltalán nem sikerült elaludnom.

Most akkor ha nagyon elalmosodok, aludjak, vagy várjam meg az estét ? Vissza szeretném állítani a bioritmusomat.

2021. jún. 11. 07:24
 4/7 anonim ***** válasza:
2-es vagyok, mikor érzed álmos vagy, akkor feküdjél le (szabin vagy, megteheted), ha túlesel a holtponton, akkor b444szhatod!
2021. jún. 11. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Értelek, de ha délután alszik, akkor este mi lesz, ha nem tudok ?

Hú basszus, kicsit félek.

2021. jún. 11. 09:42
 6/7 anonim ***** válasza:
Mi lenne max. ébren leszel, nézel pár sorozatot, tanulsz, olvasol, képzed magad, beszélgetsz a haverjaiddal.
2021. jún. 11. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Este tizenegykor elaludtam és délelőtt tízig aludtam. 😊🌈🐻
2021. jún. 12. 18:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!