Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi lehet az oka annak, ha...

Mi lehet az oka annak, ha valaki ilyen melegben, amilyenek vannak, nem izzad?

Figyelt kérdés

2021. júl. 6. 08:17
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem iszik eleget, főleg az lehet. Velem is előfordult, pedig elég izzadós típus vagyok. Ez egyébként később okozhat nagyobb kellemetlenséget, szédülés, hányinger stb... talán más is okozhatja, azt nem tudom.
2021. júl. 6. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
Az attól függ éppen milyen a szervezete állapota, vagy használ mindenféle izzadásgátlót. Lehet hormon vagy idegrendszeri probléma is.
2021. júl. 6. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
50%
Elpárolog a bőrön át, nem marad izzadt. Főleg ha alacsony a páratartalom.
2021. júl. 8. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Pedig az kell, hogy az ember melegben izzadjon, az hűti le a szervezetét, különben hőgutát lehet kapni. Sok vizet kell inni, és akkor lesz folyadék is, amit ki tud izzadni, és lehűl a szervezete.
2021. júl. 9. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Van egy ismerősöm, aki bőrbetegség miatt nem tud izzadni.

De aki nem beteg, az igenis izzad, akkor is, ha ez nem látszik rajta!

2021. júl. 9. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
84%

Napközben szeretem ezt a meleget, még a tűző napon is elvagyok egész nap, és nem okoz semmilyen problémát. Csak éjszaka nem alszom olyan jól, mint hidegben.

Nincs semmilyen betegségem, mégis ha csak ülök, még ennél melegebb időben sem izzadok.

Viszont ahogy elkezdek mozogni, akkor izzadok, még ennél kevésbé melegben is. Ilyenkor sok vizet iszom, akár 5 litert is naponta. A testhőmérsékletem felmegy 38-39 fokra, anélkül, hogy bármi kellemetlen érzésem lenne, nem érzem lázként. Szerencsére nem lesz büdös szagom az izzadástól, és só sem csapódik ki rajtam. (van olyan ismerősöm, aki ilyen melegben 2-3-szor is felsőruhát cserél.)


Esténként (télen is) beleülök egy kád olyan meleg vízbe, amit még elbír a bőröm. Ettől is felmegy a hőmérsékletem 38-39 fokra, és egy fél óra után a fáradtságot és az izomlázat mintha elfújták volna. És képzeljétek, még a forró vízben is érzem hogy izzadok, csak a vízben nem látszik!

2021. júl. 10. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
22%
Biztos kutya.
2021. júl. 10. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
70%
Kutya is izzad.
2021. júl. 11. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!