Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit tegyek ha depresszios vagyok?

Mit tegyek ha depresszios vagyok?

Figyelt kérdés
Történt egy s más az életemben, és depresszióval szenvedek 2 éve. Ezzel alakult ki a pánikbetegségem,szorongásom és az evés zavarom is.Eddig nem nagyon foglalkoztam vele mondván, hogy ,,kit érdekel?,, De nem vettem már lassan azt se észre, hogy öngyilkos hajlamaim vannak. Van amikor egy szinpla pillanatban be gyogyszerezem magam össze vissza mindennel amit csak találok.Van olyan hogy azon gondolkodom hogy ki lépek a vonat elé.Az normális, hogy ilyenkor teljes csend van a fejemben? Mármint semmit se érzek csak azt hogy meg kell haljak. El fogadtam hogy segítségre van szükségem. A depresszioról szoltam a szüleimnek,erre meg kaptam, hogy dilibogyót akarok szedni. Mit tegyek egyedül nem mehetek orvoshoz kell szülöi beleegyszés, de a szüleim mint már irtam nem engedik.

2021. júl. 11. 17:54
 1/1 anonim ***** válasza:

Nevelési Tanácsadóban szakemberek vannak, oda 16 éves kortól nem kell szülői beleegyezés.

Iskolapszichológushoz az esetek többségében (legalábbis az első beszélgetéskor) nem szükséges szülői beleegyezés.

Amennyiben van pénzed, vannak olyan pszichológusok és pszichiáterek, akik 16 év felett nem kérnek szülői beleegyezést.


Ezeken kívül nincs igazán más opciód. Esetleg szólhatsz az iskolaorvosnak, neki ez esetben tovább kell küldenie a háziorvoshoz vagy pszichiáterhez. Ha egy másik személy is tud a problémáról (iskolaorvos, háziorvos) és szól a szülőknek, akkor talán nem merik megtenni, hogy nem engednek el téged.

2021. júl. 11. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!