Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi tegyek az öngyilkossági...

Mi tegyek az öngyilkossági gondolatok ellen?

Figyelt kérdés

Minden kudarc után suicid gondolataim vannak,elképzelem hogyan ölném meg magam;viszont félek is attól,hogy ezt megteszem egy nagyobb sokk után. Már akkor is nagyon intenzíven élem át ezeket a gondolatokat,ha rossz jegyet kapok;elég maximalista vagyok magamban szemben. Gyakran eszembe jutnak azok az esetek,amikor mások öngyilkosságra biztattak azért,mert vagdostam/vagdosom magam. (Nem mutogattam,észrevették testnevelés órán pár éve;és nem hitték el,hogy a macska karmolt meg). Sőt,már akkor is vannak ilyen gondolataim,ha nem velem történik valami rossz dolog,hanem valakivel,aki közel áll hozzám. 13-14 éves lehettem,amikor depressziót diagnosztizáltak nálam(a szüleim a vagdosás miatt pszichiáterhez vittek). Szedem a gyógyszereket,az elején jobban is éreztem magam,de most valamiért úgy érzem magam,mint mielőtt kezeltek.

Légyszíves ne szóljatok be a vagdosással és a többivel kapcsolatban,én is utálom,hogy ilyen vagyok.

16/L



2018. márc. 9. 16:58
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Hívd a 116-111 telefonszámot.


Előhívó, vagy körzetszám nélkül, névtelenül és ingyen hívhatod őket.

2018. márc. 9. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
17%

Nem beszólok, hanem elmondom a véleményemet. A depresszió elleni szerek mind tönkreteszik az embert (van 2-3 ismerősöm, aki szedi, meg is látszik). Ergo: ne szedd. Vagy ha szeded, akkor csökkentsd az adagodat (mindegy, mit mond az orvos). (Pl. 1. hónap: ahogy szeded, 2. hónap: előző háromnegyedét, stb... De igen, aki akarja, meg tudja csinálni! Ha nem akarod, ne is olvass tovább.)


A másik... Szerinted mások hogy állnak talpra? Én hogyan álltam talpra életem nehéz eseményei után? Ne gondold, hogy csak te vagy sz&& helyzetben... Amikor én voltam, a kutya nem jött oda megsimizni a buksimat. Neten utánanéztem (nem GYIK-on), és rádöbbentem, hogy ez a "depi" egy nagy ökörség. Az öncsonkításról/öngyilkosságról nem is beszélve... Bocs, de nem tudok veled együtt érezni. Az élet annyira rohadt szép, erre fel vannak ilyen majmok, mint te, hogy nem is akarjátok észrevenni. Örülnél inkább, hogy nem Etiópiába születtél, ehelyett itt rinyálsz.


Pl. GYIK helyett miért nem keresel motivációs videókat? Mert jobban érzed magad, ha valaki kinyalja a fenekedet itt.


Remélem, hogy a nyers hangvételem mellett megérted a mondanivalómat is, és észhez kapsz.

2018. márc. 9. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Nem,baromira nem értettem meg...

"Az élet annyira rohadt szép, erre fel vannak ilyen majmok, mint te, hogy nem is akarjátok észrevenni. Örülnél inkább, hogy nem Etiópiába születtél, ehelyett itt rinyálsz.

"

Komolyan azt hitted,hogy az volt az első dolgom ma,hogy feljöjjek a gyakorira és kiírjam a kérdést? Már jó pár éve azon vagyok,hogy valamennyire javuljon az állapotom;de még így is "sikerült" visszaesnem. Bármennyire hihetetlen,próbáltam ötleteket keresni ezek ellen,de mivel nem nagyon találtam,ezért kiírtam ide egy kérdést(legtöbb esetben a mozgást írják,de csontritkulás miatt még futni se nagyon futhatok). Bocs.

2018. márc. 9. 17:41
 4/9 szenes43 ***** válasza:
100%
Aki nem élte át a depressziót annak fogalma sincs hogy csak egy szót ismételget aminek nem érzi át a jelentőségét. Tünetmentessé lehet lenni és erre is kell törekedni erre vannak a szakorvosok(pszichiáterek) és a megfelelő gyógyszerek. Azon nincs mit utálnod magadon hogy ilyen vagy inkább arra biztatlak hogy keress egy szakembert aki esetleg más gyógyszerrel megszünteti a vagdosási kényszeredet. Kezdetnek ez is jó.
2018. márc. 9. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező! Ne hallgass olyanokra, akik felhozzák a motivációs videókat. :") Szerintem a motivációs előadók a majmok, mert öltönyben közhelyeket adnak elő. Ez olyan, mintha ünnepi öltözékben kiállnék mindenki elé az egyetemen, és olyan dolgokat jegyeznék meg, hogy "aki nem keres, nem hiányzol." Hát nem mondod!


Ráadásul a motivációs előadók csak a felszínt kapargatják - erre bárki képes lenne, akinek 80 fölött van az IQ-ja.


Egyébként neked valószínűleg terápia kell, tuti nem elég a gyógyszeres a kezelés. Szerintem egy ilyenből nem lehet kimászni csak úgy, vagy csak gyógyszerrel, mindenképp kell egy terapeuta, aki rendszeresen elbeszélget veled, de nem egy laikus barát vagy egy szülő szintjén, hanem képzett szakemberként.


Milyen gyakran jársz amúgy kontrollra? Csak mert amikor visszamész a pszichiáterhez, mindenképp mondanod kell, hogy visszaestél. Csak úgy tud segíteni.


Egyébként én az egyik személyiségzavarban szenvedek, pszichiáter diagnosztizálta, és elmondom, hogy nem írt fel semmit arra hivatkozva, hogy a gyógyszerek függőséget okoznak. Én is "csak" terápián vagyok. Ezért szerintem nem igaz, hogy csak tömnek gyógyszerrel, illetve ha fel is írnak valamit, az általában indokolt.


22/N

2018. márc. 9. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
16 éves korban csontritkulás????? Akkor itt valami komolyabb baj van.
2018. márc. 10. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Beszélj az orvossal, hogy a gyógyszereknek már nem érzed a kezdeti segítő hatásait, találjatok más terápiás módot a gyógyulásod érdekében.


Nekem is el kéne mennem, mert felerősödtek a korábbi negatív gondolataim és már odáig jutottam, hogy keresgélek a neten, mitől lehetne gyorsan és fájdalommentesen véget vetni a földi pályafutásomnak. Sorstársak vagyunk.

2018. márc. 11. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"Nem beszólok, hanem elmondom a véleményemet. A depresszió elleni szerek mind tönkreteszik az embert (van 2-3 ismerősöm, aki szedi, meg is látszik). Ergo: ne szedd. Vagy ha szeded, akkor csökkentsd az adagodat (mindegy, mit mond az orvos). (Pl. 1. hónap: ahogy szeded, 2. hónap: előző háromnegyedét, stb... De igen, aki akarja, meg tudja csinálni! Ha nem akarod, ne is olvass tovább.)"


Megerősítem és egyetértek!

2021. febr. 9. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"16 éves korban csontritkulás????? Akkor itt valami komolyabb baj van."


Feltételezéseim:


Víz helyett Kóla...

Meg válogatós étrend...

Lehet nem is lenne baja, ha nem lenne dopamin elvonása a sok cukortól.

A hülye orvos meg ráírt neki egy antidepit aztán már ki is siklott az élete!

2021. febr. 9. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!