Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit permeteznek autókból az...

Mit permeteznek autókból az utcán éjjel ilyenkor?

Figyelt kérdés

Most (2021.08.02. 23:00) ment el az utcánkban egy fehér terepjáró (oldalról talán régebbi Nissan Navara, dobozos kivitel), valami felfestéssel az oldalán. A hátuljából 2-2 sávban valami permetszerű anyag szóródott ki. Ködöt csinált. Még az utcai lámpák tetejéig is felszállt. Pont lent voltam a garázsunknál, az úttól úgy 10 méterre, így jól láttam. Először nem tűnt büdösnek, aztán egy 10 másodperc múlva már eléggé fojtogató érzésem volt, alig értem fel az emeletre, mert nem kaptam tőle levegőt. Beszipákoltam belőle egy kicsit.

Mi a fenét permeteznek ilyenkor éjjel a város kellős közepén? Amúgy a város az Balatonfüred, de nem hiszem, hogy ez számít.



2021. aug. 2. 23:18
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
77%

A deltametrin csak nagy dózisban okoz rossz közérzetet, így egy szimpla irtás nem okozhat problémákat.

Mivel azonban egy nem természetes anyagról és idegméregről van szó, a vele való érintkezést maximálisan kerülni kell. Akár a levegőben, akár a földön történik a szúnyogmentesítés, közben nem javasolt kimenni az utcára.


Az irtáshoz használt porlasztott méreganyag felhőjét érdemes elkerülni, és maga az anyag sem kristályos, sem por formában nem érintkezzen a bőrrel. Jelenleg a szúnyogirtásnál nincs olyan permetező anyag, amely a szigorúbb környezet- és humán egészségvédelmi előírásoknak megfelelne. Ezért nagyon fontos bezárni az ablakot, ha elkezdődik az irtás.

2021. aug. 3. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
63%
5! Nyíregyházán repülővel irtják.
2021. aug. 3. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
24%
Tudatmódosító szert, hogy tudjad, hogy kire szavazz.
2021. aug. 3. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
63%
Nálunk ezer éve így irtják a szúnyogokat (a Duna mellett lakom). Nem csak közvetlenül a part mentén kell irtani őket, mert a kertekben kirakott víztároló edényekben vagy bárhol, ahol hosszabb időre megáll a víz (pl. nálunk van egy hordó a kertben, amibe esővizet gyűjtünk) is szaporodhatnak.
2021. aug. 3. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
szúnyogirtás, ha nem csinálnák megpusztulnál a szúnyogoktól.
2021. aug. 3. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek a választ.

Valahol egyébként el lehet érni egy ilyen szúnyogirtós "menetrendet"? Csak mert jó lenne tudni, hogy mikor hol fog elmenni, hogy akkora be lehessen előre csukódni, illetve tudjam hogy akkor nem kellene kimenni.

2021. aug. 3. 11:02
 17/17 anonim ***** válasza:
Az önkormányzatnál érdeklődj
2021. aug. 3. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!