Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit permeteznek autókból az...

Mit permeteznek autókból az utcán éjjel ilyenkor?

Figyelt kérdés

Most (2021.08.02. 23:00) ment el az utcánkban egy fehér terepjáró (oldalról talán régebbi Nissan Navara, dobozos kivitel), valami felfestéssel az oldalán. A hátuljából 2-2 sávban valami permetszerű anyag szóródott ki. Ködöt csinált. Még az utcai lámpák tetejéig is felszállt. Pont lent voltam a garázsunknál, az úttól úgy 10 méterre, így jól láttam. Először nem tűnt büdösnek, aztán egy 10 másodperc múlva már eléggé fojtogató érzésem volt, alig értem fel az emeletre, mert nem kaptam tőle levegőt. Beszipákoltam belőle egy kicsit.

Mi a fenét permeteznek ilyenkor éjjel a város kellős közepén? Amúgy a város az Balatonfüred, de nem hiszem, hogy ez számít.



2021. aug. 2. 23:18
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:

Ha nem jó kategória, akkor bocsi, nem fért bele egyikbe sem jobban.

Illetve, a másik a kérdésem, hogy miért permetezik? Irtanak valamit? Azt eddig mindig repülőgépről szórták, nem így az utcában, ahol nagyon irtani való sincs.

2021. aug. 2. 23:19
 2/17 anonim ***** válasza:
90%
Szúnyogírtás. Nálunk is jár.
2021. aug. 2. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Hát akkor annak nem sok értelme van. Itt sosincs szúnyog, a város felső részén lakunk (már arácsi részen bőven). A parton van szúnyog, nem itt.
2021. aug. 2. 23:27
 4/17 anonim ***** válasza:
46%
Nem tudom, de mostanában több ilyen videó is felkerult már a netre. Engem is érdekelne mi lehet.
2021. aug. 2. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
76%
Azért nincs szúnyog, mert így irtják. Már megszűnt a repülőgépes szúnyogirtás.
2021. aug. 2. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
22%
Idegméreg
2021. aug. 2. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Érdekes. Nem hallottam róla, hogy megszűnt volna. Mikor volt ez? A mostanában?

Nyár elején repült itt az irtós gép, szépen lehetett látni hogy szórja ki magából a permetet. Ugyan azon a vonalon repült, mint az elmúlt 20 évben. Bejött Tihany felől, elment a parton, ment ott pár ide-oda kört, bejött a város felé, itt már nagyobb hézagokkal de végigment, majd visszament Tihany felé. Ez volt a nyár elején, szóval akkor még tuti hogy volt repülős szúnyogírtás.

2021. aug. 2. 23:38
 8/17 anonim ***** válasza:
Nekem anno nemrég egy ismerősöm pont beszélt erről a szúnyogírtós autóról, és én csodálkoztam is, hogy van ilyen? Én még sosem láttam, hogy így irtanák a szúnyogokat. Erre ő azt mondta, hogy persze, már évek óta így irtják a környékükön. Én még sosem láttam, hogy irtanák a szúnyogokat, de én amúgy már 2 éve a szúnyogírtós repülőt sem láttam.
2021. aug. 2. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
65%

A világ egyik legelterjedtebb rovarriasztó vegyülete ugyanolyan módon hat az emberi központi idegrendszerre, mint egyes rovarirtók és harci ideggázok.


A vegyület a dietil-meta-toluamid, másképpen dietiltoluamid, vagy az Amerikában használatos rövidítéssel DEET. Mérsékelt használat esetén valószínűleg ártalmatlan az emberre.

2021. aug. 2. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:
75%
Nem szűnt meg a repülőgépes írtás. Erre legalábbis nem. Itt felváltva szokott lenni a kettő. Az autós írtás egyébként szinte semmit sem ér szerintem. Másnap ugyanúgy hemzsegnek a szúnyogok.
2021. aug. 2. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!