Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az övsömör egyből hólyagosodik...

Az övsömör egyből hólyagosodik? Vagy eleinte sima felületű piros folt?

Figyelt kérdés

23 éves lány vagyok.


Tegnap este kezdődött, hogy mindkét mellem alján hosszú ovális csíkban nagy piros folt keletkezett.


Irtózatosan viszket. Fájni nem fáj, de nehezen viselem, hogy nem vakarom.


Sima a felülete, nincsenek hólyagok.


Ma egész nap ugyanúgy piros folt van mindkettő alatt. :(


Megijedtem, hogy esetleg ez övsömör és akkor minél hamarabb kezelni kellene, viszont ma nem rendelt a doktornő. Hétvégén meg ugyanúgy nincs senki. Hetfőig meg nem tudom mi lesz. Gyógyszertár sincs.


Hova fordulhatnék, mit tegyek.


Ha esetleg valaki hozzáértő és szeretne segíteni írjon nekem és szívesen felveszem vele mondjuk facen a kapcsolatot és küldök fotót.


Nagyon-nagyon megvagyok ijedve.


Köszönöm előre is, ha segítetek. Bízok benne, hogy van itt valaki aki esetlef ért hozzá vagy volt hasonló baja.



2021. aug. 13. 21:40
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Nincs idegi fájdalmam igazából. :( inkább csak a kínzó viszketés, hogy szét marnám, de nem lehet.
2021. aug. 13. 21:55
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon tévedsz, a viszketés maga az idegfájdalom része, hólyagok esetleg később jelentkeznek majd, persze ilyenkor azért a pontos diagnózis nem ártana, mert az övsömör is féloldalasan szokott jelentkezni. Tavaly ősszel a feleségemnek volt a nyakán egyik oldalon, de több foltban, ahol aztán nyílt sebek is lettek. Érdekes módon, bár nekem többször is volt korábban, de nálam bőrtünet nélkül háti idegfájdalmak voltak, olyannyira, hogy szinte mozdulni sem mertem, alig bírtam felöltözködni. Még régebben meg annyira "mozgásképtelen" voltam, hogy a wc-re is csak négykézláb tudtam kimenni.
2021. aug. 13. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nálam amikor volt övsömöröm a hólyagosodás nem is jelentkezett, csak piros volt, viszketett és minden mozdulat fájdalmas volt kb. csak állni voltam képes mert minden más helyzet pokolira fájt. És a gyógyszertár kevés, el kell menni ügyeletre, mert még van pár betegség aminek hasonlóak a tünetei, érdemes megnézetni. És ott tudnak felírni hatékony gyógyszert mert minden erre szolgáló gyógyszer recept köteles.
2021. aug. 13. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Rendben!köszönöm! Holnap megpróbálok ügyeletre mindenképpen elmenni, remélem fognak tudni segíteni, nagyon félek.
2021. aug. 13. 22:38
 5/12 anonim ***** válasza:

A mell alatti viszkető, piros folt, lehet izzadtságtól is, mivel az izzadtság sós, és kimarhatja a bőr felületet.

Mielőtt orvoshoz rohannál, ha van otthon körömvirág, vagy Aloe Vera krémed, próbáld ki rajta, hátha már attól rendbe jön.

2021. aug. 14. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem övsömör. Az övsömör SOHA nem kétoldalas.


Ez egy szimpla dermatitisnek tűnik pláne ha kicsit kövérkésebb vagy és nagy a melled.

2021. aug. 14. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Kicsi A-s mellem van. :/

Nem tudom, hogy vajon izzadság miatt is lehet már 2 napja ilyen?? Annak már elkellett volna múlnia nem?

Meg nagy a felület is. A hónaljam mellett mindkét részt is kicsit olyan, ott már kicsit ki is emelkedik a bőr...:(

Azt mondták az ügyeleten, hogy nem fogadnak, várjak hétfőig, mert hogy ők csak kötnek, ha valaki elvágta magát. Úgyhogy még meg se akarja nézni!!! :(

2021. aug. 14. 13:35
 8/12 A kérdező kommentje:
Most kamillázom igyekszem nagyon gyakran:/
2021. aug. 14. 13:36
 9/12 anonim ***** válasza:
Ilyen nincs, hogy az ügyelet nem fogad! Háziorvos vagyok, csomót ügyelek. Minden baromságot el szoktunk látni, a kullanccsípéstől kezdve az epegörcsig.
2021. aug. 14. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Lehet, a traumára ment... Mert még sok helyen külön van az SBO, a Trauma és a Háziorvosi ügyelet. Főleg mert azt írja: "ők csak kötnek" ez meg inkább a trauma ügyeletre jellemző.
2021. aug. 14. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!