Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Meddig tart a szaglás és az...

Meddig tart a szaglás és az ízlés elvesztése nátha esetén?

Figyelt kérdés
5 nappal ezelőtt elkezdett fájni a torkom, majd száraz köhögés, ezután jött az orrfolyás, orrdugulás, folyamatos tüsszögés és tegnap estétől nem érzem az ízeket és szagokat. Nem vagyok lázas. Nem vagyok korona vírusos, tesztet is csináltam. A torokfájás, és a köhögés elmúlt ( hála a Robitussinnak), viszont nagyon zavar, hogy nem érzem az ízeket. Voltam már vírusos, akkor sem éreztem, viszont azelőtt nátha esetén sosem történt meg velem, hogy ne érezzem az ízeket. Történt már így valakivel? Mivel javíthatok ezen és meddig tarthat?

2021. aug. 14. 01:42
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak antigén gyorstesztet csináltattál,és negatív lett,attól még pcr teszt lehet pozitív.

Ez eléggé koronának tűnik a leírtak alapján,sima náthánál nincs szaglás,ízérzékelés vesztés.

2021. aug. 14. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Illetve a netről rendelt gyorstesztek sem feltétlenül pontosak (első voltam).
2021. aug. 14. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Milyen tesztet csináltál? Csak mert ez nagyon covidnak tűnik...
2021. aug. 14. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ja. Minden Covid màr. Nàtha eldugítja az orrot, a fül kürtöt. Az ízérzékelés nem csak a nyelv, hanem kell az orrnyàlkahàrtya is. Próbàltatok megenni egy kockànyi csokit úgy, hogy befogjàtok az orrotokat? Aki próbálta, tudja, semmi íze. Nem kell ehhez Covid. Elég egy felső-légúti fertőzés, aminek ezer oka lehet. Ha Robitussintól 3 nap alatt jobban lett, nem lehet komoly baj. A gyógyszert rangot kapni fillérekért fiziológiai sóoldatot. Csepegtess az orrodba. Ha a nyàlkahàrtya-duzzanat lelankad, újra érzel mindent.
2021. aug. 14. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ! :)
2021. aug. 14. 11:23
 6/10 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem azt le írni, hogy viszont az ami sós vagy édes azt érzem, a mentolos cukrot épp hogy. Lehetséges hogy tényleg koronás lennék? Antigén tesztet csinaltam csak
2021. aug. 14. 16:35
 7/10 anonim ***** válasza:

És mit mutatott az antigén teszt?

(Egyébként nem is tudtam, hogy már van otthoni antigén teszt is.)

2021. aug. 14. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Negatív lett. Magyarországon nemtudom, hogy van e otthoni, én Csehországban élek, és itt van. A gyógyszertárban kapható :)
2021. aug. 14. 16:52
 9/10 anonim ***** válasza:
És biztosan antigén teszt? Csak mert sokan keverik az antitest tesztekkel.
2021. aug. 14. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Igen, úgy kértem a gyógyszertárban
2021. aug. 14. 19:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!