Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Korai demencia? De nem túl...

Korai demencia? De nem túl korai ez még?

Figyelt kérdés
Párom már 3 hónapja egyre rosszabb állapotban van. Úgy kezdődött, hogy munkából hazafele jövet eltévedt. Autóval volt, 10 éve jár azon a szakaszon ahol nem igazodott el. Azóta rosszabb lett a helyzet, amit el lehet felejteni, azt ő elfelejti. Nem emlékszik, hogy hova rakta a különböző cuccait. Nem emlékszik beszélgetésekre, régi ismerősökre. Ma mikor reggel keltettem, akkor egy pillanatra nagyon megijedt és láttam rajta, hogy nem igazán érti a szituációt. Nem vallotta be, de szerintem nem ismert fel engem sem egy pillanatra. Pedig még csak 42 éves. Az orvos azt mondta, hogy korai demencia lesz. Utánaolvastam, de vannak olyan tünetek, amik nála nem jöttek ki. Elvileg a demencia tünete a problémamegoldási nehézség, írás/olvasás/beszéd zavar, romló ítélőképesség és a hangulatváltozás is, viszont ezek nem jöttek nála elő. Így még lehet ennyi idősen demencia? Vagy esetleg más dolog áll a háttérben?

2021. szept. 13. 09:04
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Akartam volna kérdezni már az elején, hogy nem-e kapott oltást... Azt mondják a tapasztaltak, hogy a koronavírus elleni oltások előrehozzák a rejtett betegségeket, azaz azt amire hajlamos lenne, viszont jóval később jelenne meg. (Ezért nem vagyok beoltva.)

A hivatalos orvosi álláspont szerint nincs összefüggés, se ezzel, sem más hirtelen megjelent betegségekkel.

Van kínai vakcinás csoport is, azonban a pfizeresben többen vannak. Szerintem érdeklődj ott, mit lehetne még tenni: [link]

2021. szept. 14. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 Senior Séf ***** válasza:
100%
Ez nem demencia, hanem autoimmun folyamat.
2021. szept. 14. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 Matúz Péter válasza:

Vannak reverzibilis "demenciára" hasonlító dolgok is.

Depresszió, stressz, neurózis, drog hatás...stb.


Amik ideiglenesek!!! Visszafordíthatóak.

Főleg ha a neurológia (MRI) nem talált semmilyen elváltozást. A demencia mindig az agy igazolható betegsége.

2022. jan. 31. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
50%

Az én apósomnak is a második oltás után lettek tünetei. Hallucináció stb...

Ahhoz köti teljesen. Oroszt kapott. Elég furcsán hasonló amit írsz. Ő mondjuk idősebb 20 évvel, de előtte nem volt ilyesmi gond. Azóta már túl több "kezelésen" pszichiátrián van. Zárton. Nem ecsetelem. Plusz pár hete bent elkapta a covidot is, és sok más fertőzést is azóta. Elvileg kiürül ha nem oltat rá a párod. Apósom már menthetetlen :(

2022. márc. 9. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!