Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Korai demencia? De nem túl...

Korai demencia? De nem túl korai ez még?

Figyelt kérdés
Párom már 3 hónapja egyre rosszabb állapotban van. Úgy kezdődött, hogy munkából hazafele jövet eltévedt. Autóval volt, 10 éve jár azon a szakaszon ahol nem igazodott el. Azóta rosszabb lett a helyzet, amit el lehet felejteni, azt ő elfelejti. Nem emlékszik, hogy hova rakta a különböző cuccait. Nem emlékszik beszélgetésekre, régi ismerősökre. Ma mikor reggel keltettem, akkor egy pillanatra nagyon megijedt és láttam rajta, hogy nem igazán érti a szituációt. Nem vallotta be, de szerintem nem ismert fel engem sem egy pillanatra. Pedig még csak 42 éves. Az orvos azt mondta, hogy korai demencia lesz. Utánaolvastam, de vannak olyan tünetek, amik nála nem jöttek ki. Elvileg a demencia tünete a problémamegoldási nehézség, írás/olvasás/beszéd zavar, romló ítélőképesség és a hangulatváltozás is, viszont ezek nem jöttek nála elő. Így még lehet ennyi idősen demencia? Vagy esetleg más dolog áll a háttérben?

2021. szept. 13. 09:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, nem lehet, hogy a párod túlfáradt?

Pihen eleget? Tud aludni? Volt mostanában szabin? Aggasztja őt valami folyamatosan? (Pénz/adósság, idős szülők ellátása? stb)

2021. szept. 13. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindenkinél jön ki minden tünet. Az orvos milyen vizsgálatokra küldte?
2021. szept. 13. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem gondolnám, hogy demencia, de van gond, az biztos.

El kell menni különböző kivizsgálásokra, pl neurológia mindenképpen.

Simán lehet, hogy volt egy kisebb agyvérzése korábban.

2021. szept. 13. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Nem fáradt, eleget pihen. A munkája kimondottan nyugis. Nincs semmi az életében, ami miatt idegeskedne mostanában.

Volt neurológián kivizsgáláson. Azt pontosan nem tudom, hogy milyen vizsgálatok voltak, de nem találtak semmit. Ez után mondta a doki, hogy demencia.

2021. szept. 13. 11:50
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Akkor sajnos igaza lehet, hisz a vérkeringést amúgy szervi ok is ronthatná az agyban (érszűkület vagy egyéb)
2021. szept. 13. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
32%

Én biztos megpróbálnék valami megoldást gyógynövény fronton, de hát ez meg az én heppem. Nem hagynám annyiban. Vannak értágító gyógynövények, hogy csak párat mondjak: fokhagyma, ami értisztító is, és persze a ginkó biloba.

Ha demencia valóban, akkor lehetséges, hogy csak fékezni lehet a dolgokat, gyógyítani nem, de legalább tennék valamit...

2021. szept. 14. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Utánanézünk valami kezelésnek, hátha találunk eredményeset.

Az egyébként nem lehet, hogy ez átmeneti? Vagy átmeneti ilyen demencia (jellegű) probléma sosem szokott lenni? Csak mert lehetségesnek tartom, hogy az oltások miatt jött elő. Kettőt kapott (kínait), az első után is volt 1 nap, mikor kába volt, nem igazán tudott tájékozódnia, nem volt önmaga. De ez elmúlott és nem is kötöttük össze a kettőt. Aztán a második után 2 hétre rá volt az eltévedős incidens. Az elsőnél is 2 hét után volt az az 1 nap. Ez csak véletlen? Vagy ha az váltotta ki, akkor reménykedhetünk abban, hogy most is el fog múlni?

2021. szept. 14. 09:23
 8/14 anonim ***** válasza:

Tényleg fura, hogy oltás után keletkezett a tünet.

Lehet ideiglenes? Talán. Sajna nem lehet biztosan tudni semmit.

((Konkrétan én nem oltakozom, nem bízom a COVID oltásokban, és vannak más bajaim, amivel amúgy is meg kell birkózzam, az nekem épp elég. Sajnálom, hogy a pároddal ez történt.))

2021. szept. 14. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
A demencia nem átmeneti, erre készülj. Bár tudok esetekről ahol pszichés tüneteket okozott az oltás, de nem ilyet. A legmeredekebb amire gondolni tudok, bár szinte kizárt hogy valóban az oltás az ok, ha kisebb agyi trombózist okozhatott vérrög miatt. Azt biztosan kiszúrták volna vizsgálatoknál, úgyhogy simán a hajlam lehetett meg benne az oltástól függetlenül.
2021. szept. 14. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Én láttam egyszer egy helyen egy kb. 40 éves archeimer kóros férfit, aki már beszélni is elfelejtett. Nincs korhoz kötve.
2021. szept. 14. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!