Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi lehetett a bajom?

Mi lehetett a bajom?

Figyelt kérdés
Tegnap futottam, olyan 20 perc után megálltam inni, majd miután ittam és elkezdtem volna újra futni hirtelen egy nagy nyomást éreztem a fejemben, mintha több vér lett volna benne az átlagnál, nehezebbnek is éreztem és szédültem valamennyire. Vérnyomásom ment fel? Nem folytattam a futást akkor, féltem hogy baj lehet.

2021. szept. 20. 12:02
 1/3 anonim ***** válasza:
44%

Figyelj oda hogy ha futsz egyél tiszta sót vagy szódabikarbónát.


Besűrűsödik a véred ha nem pótolsz elég nátriumot.


A nátriumhiányos vér sötét piros színű míg az egészséges vér világos piros színű.


Tessék megenni 20 g tisztasót, ha keményen sportolsz akkor 40g ot is.


1l ivóvíz mellé 8-9g gramm konyhasó kell ez a ringer arány.


Besűrűsödött vérrel sportolni veszélyes.

2021. szept. 20. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
48%

Én egyszer futópadoztam nátriumpótlás nélkül, ennek hála maradandó agykárosodást szenvedtem.


5 éve nem gyógyult meg az agykárosodásom.

Utólag meg már hiába eszed ha megsérül a besűrűsödött vér miatt az idegrendazered.

2021. szept. 20. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha csak úgy spontán megállsz, iszol, a szív meg zakatol tovább ezerrel, az izompumpa megáll a lábadban, hát ne csodálkozz ha utána megnyomja a fejedet egy löket vér.

Semmi bajod sincs, napközben sok folyadék, sóval meg ne tömd magad ahogy itt páran írják, az csak felviszi a vérnyomásod, vizet köt meg, de attól a vérmennyiség nem fog nőni.

Vizet igyál elegendő mennyiséget napközben, és mire a futásra kerül a sor nem lesz semmi bajod. Ne állj meg, futás után sétálj picit, vagy lassulj amíg visszaáll a pulzusod.

2021. szept. 23. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!