Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hagyjam abba vagy szedjem...

Hagyjam abba vagy szedjem továbbra is az antidepresszánst? Vagy esetleg valtsak? De az meg alvás zavarokat okoz és most sokat kell tanuljak.

Figyelt kérdés
Agomelatin tartalmú antidepresszánst szedek közel 4 hónapja. Az elején semmi problémát nem tapasztaltam. Néhány hete felére csökkentettem az adagot de nagyon rosszul lettem és síró görcseim lettek úgyhogy visszatertem a napi 1 tablettara. Nagyjából egy éve van az, hogy sokszor nagyon gyenge vagyok és sokszor ok nélkül kimerulok, azelőtt nagyon sokat edzettem es már nem szoktam, sokszor vezetni sincs erőm vagy ülni sem. Valószínűleg ez depresszió miatt van de ha szedem a gyógyszert nem kéne elmuljon? Most hogy újra tanulok így még rosszabb és alig van erőm bármihez és nem tudom hogy ezt már a gyógyszer okozza vagy a depresszió és miért nem múlik már el? Ha egy éve általánosan gyenge a kozerzetem de orvosok semmilyen betegseget nem találtak akkor valószínű depresszió miatt van? A gyogyszertol nem kéne elmulnia? Nem lehet hogy a gyógyszer tovább súlyosbítja a gyengeseget? Nagyon rossz, sokszor a napi tevékenysegben is gátol már.

2021. okt. 7. 22:12
 1/1 anonim ***** válasza:

Nem a gyakori laikus válaszolóinak, hanem a pszichiáterednek kell eldöntenie, hogy érdemes-e tovább szedned a gyógyszert, vagy váltani kell! Miért nem vele beszéled meg? Nem véletlenül írják rá, hogy a pszichiáterrel való egyeztetés nélkül ne állj le vele és ne állíts az adagon...

A depressziót pszichoterápiával kell kezelni, nem csak gyógyszerrel. Ha fejben van a gond, azt egyik gyógyszer sem rakja helyre, csak csökkenti a tüneteket.

2021. okt. 7. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!