Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért nem rendeződik az alvás...

Miért nem rendeződik az alvás antidepresszáns+szorongásoldó kezelés mellett?

Figyelt kérdés

Nem értem. Alvászavarral mentem a dokihoz, azelőtt is ez volt a bajom, és vártam, hogy majd napi 5 Frontin megteszi a hatását. Nem tette meg.

Pedig Xanax Retardot is beszedek este. Annak hova tűnik a hatása?

Első napokban úgy aludtam mint a bunda, mi több a retardtól szédelegtem éjjel..

4 hete szedek mellé SSRI-t, kezdő dózissal. Próbáltuk megemelni 3 hétnél de rosszul lettem.

Még mindig van mellékhatása a gyógyszernek, egyszerüen nem akar beállni. Vagy az én mentális betegségem túl erős ezekhez a szerekhez. Mást már kiütött volna.

Este 1.5 mg alprazolamot szedek alváshoz. És minden éjjel idejekorán felkelek mint azelőtt amikor a depressziót diagnosztizálták.

A depi is meg van még, az alvászavar is, nappal is szorongok. Akkor mire vannak a gyógyszerek?

Pszichiáterem erre azt mondta, mi baj van azzal ha hajnalban felkel? Más is akkor kel.

Illetve közölte, hogy 4-6 hét mire beáll az SSRI.

És hogy nem emelhetek éjszakára a Frontinbol, továbbá nem tudja miért kelek fel hajnalban mint a kezelés előtt.

Mi van? Enyhén kétségbe vagyok esve.

Tényleg nem lesz jobb az alvásom?

3 évnyi alváshiányom van, ez így nem élet..


2019. jan. 5. 07:18
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
30%

Én 20 éve nem tudok normálisan aludni. Az ember hamar hozzászokik az altatóhoz.


Egyébként te félre vagy kezelve. Alvászavarra nem Frontin, vagy Xanax kell, hanem pl Lendormin, Imovane, Sanval stb.


Az SSRIt meg be ne szedd! Egyrészt szerintem szinte semmit nem ér, rémítőek a mellékhatásai. Van rá egy láda söröm, hogy a doki egy szót sem említett a PSSD-ről.


Az SSRIt FELEJTSD EL!

2019. jan. 5. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:

[link]


Itt van.

2019. jan. 5. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

Epp hogy nőtt a libidóm, ezzel nincs bajom.

Ezek a gyogyszerek mindenkinel azt hozzak ki, amiben a leggyengebb. Bocs.

Szoval aki ongyilokra hajlamos az meg is probalja veghez vinni az elso ket hetben, vagy aki rejtett magamvernyomasos annak felnyomja 200ra az AD.

Kulonben sem a maradando szexualis zavarra tettem fel a kerdest, hanem az alvaszavarra.

2019. jan. 5. 08:11
 4/24 anonim ***** válasza:
29%
Az alvászavarra a 2. Bekezdésben válaszoltam. Egyébként pedig csak felhívtam a figyelmed egy igen veszélyes dologra. Szerintem pár év, és az ssri gyógyszerek az Andaxin sorsára jutnak szerencsére.
2019. jan. 5. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

Ahogy latom rendkivul halott ez a mentalis egeszseg felulet/topic.

De hatha van valakinek hasonlo tapasztalata.

2019. jan. 5. 10:18
 6/24 anonim ***** válasza:
Én fél éve még vígan aludtam a frontin stilnox kombóval. Pszichológus elküldött Tündérhegyre személyiségzavarral. Ott megvonták a stilnoxot, nem tudtam aludni, elvonásom volt, elküldtek az addiktológiára, ott lehoztak a benzókról, kaptam először antidepit, aztán amikor már nem volt hatékony, antipszichotikumot is. Ezekkel most szarabbul alszok, mint a régi gyógyszerekkel. Valószínűleg új antipszichotikumot fogok kapni.
2019. jan. 5. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

Csodas..

Kitartast!

2019. jan. 5. 12:42
 8/24 anonim ***** válasza:
Köszi! Neked is!
2019. jan. 5. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Koszi! Meggyogyulunk!
2019. jan. 5. 13:30
 10/24 anonim ***** válasza:

Az Imovan és a Sanval pont nem jó átalvásra. Csak bealtatóknak jók. Átalvásra jó pl. A Gerodorm.


Ami meg az SSRI-ket illeti jelenleg a legbiztonságosabb antidepresszánsok.

2019. jan. 5. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!