Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Melyik vakcina a veszélyesebb...

Melyik vakcina a veszélyesebb Astrazeneca vagy Janssen?

Figyelt kérdés
Ugye azt mindenki tudja, hogy mind2 vakcina esetén voltak sokan utána akár 1 hétig nagyon rosszul. Pl láz, minden fájdalom, fékezhetetlen migrén, stb. Na meg ugye voltak olyanok is akik elvileg meghaltak. A vérrög semmiképpen nem hülyeség legalábbis az Astrazeneca esetén. Mert nekem egy 25 éves full egészséges ismerősöm kapott ilyet az első oltása után. Vérralvadás gátló mellett. A janssent nem tudom mert azt nem kapta meg annyi ismerősöm. De köztük volt olyan akinek egy hétig mindene fájt. És az első napokban a lábában olyan fájdalmat érzet ami szerinte vérrögre utalt. Hosszútávú mellékhatások is érdekelnének. Elvileg volt aki astrátol beadás után hónapokkal kapott verrögöt. A Johnsonrol pedig olyat olvastam, hogy Amerika bebizonyított róla valamit. Elvileg képes kialakitani valamilyen szindromat. Valami olyasmit, hogy egyfolytában remegsz és nem tudod abba hagyni. Gondolom az Astrazeneca is képes lehet ilyenre. Ha már ennyire rossz dolgok vannak benne amitől verrogot kaphat az ember pl. Érdekes az oroszok megtudták csinálni normálisra a vektor alapú vakcinát is. De nekem nem számít. Mert én 2 Modernát kaptam és a harmadik is Moderna lesz. Mert elvileg az India mutáns ellen jobban véd. És jó nekem mert talán ez a legbiztonsagosabb egyenlőre. Bár szeretném megvarni az új oltóanyagokat is. Amiket nem értem miért nem engedélyének már nálunk amikor pedig már ittvan az India mutáns a seggunkben! :D

2021. okt. 8. 01:42
 1/5 A kérdező kommentje:
És úgy eleve mondjuk olyat halottam a Johnsonrol, hogy a 2. Adagja után erősebb a sima vírusra meg a mutansra is mint a Pfizer, Moderna. Vagy pl mint az Astrazeneca 3 adagja. De ha egyszer egy gyilkos, fős.
2021. okt. 8. 01:44
 2/5 anonim ***** válasza:
46%
Fosik az ember ezek hallatán nekem csak pfizer kell semmi más ismerőseim szerint az a legjobb
2021. okt. 8. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
De hisz a janssen csak 1 adagos, ha kapnál belőle kettőt akkor olyan mintha összesen 4 oltást kapnál.
2021. okt. 8. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az astra 1 adagja után 12 órával lett 38.5 lázam rosszullét izzadás,amolyan sok"-szerüen kiütött, ez olyan kb 8-10 órán át tartott fekvés- fetrengés egész éjjel...aztán reggelre elaudtam rendesen és du 5 kor ébredtem,..kutyabajom.

A 2. dózis meg semmit nem okozott,pedig rettegtem,hogy megint szarul leszek:)

( a beadás helyén minimális izom fájdalom van kb 2 napig,de hát az természetes ha izomba szúrnak,és ott mikrosérülés van)

2021. okt. 8. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Én először Astrát kaptam, éjjel láz, magas pulzus, hányinger, fejfájás. És pár hétig fájdogált az egyik vádlim, fura volt, de nem trombózis.


Második Pfizer: csak a karom fájt.


Pfizerrel oltottak csoportban sok olyat olvasok, hogy fejfájósok lettek azok is, akiknek soha nem fájt a feje, meg pl a fülük cseng. Panaszkodnak még bőr- és vérnyomásproblémákra is, de nem lehet tudni, hogy ezeknek van-e köze az oltáshoz, mert olyan emberek panaszkodnak ezekre, akiknek előtte is baj volt a vérnyomásával.

2021. okt. 8. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!