Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Xanax egy életen át?

Xanax egy életen át?

Figyelt kérdés

Panikbetegséggel küzdök 2 éve. A létező minden opciòt kipròbáltam hogy ne kelljen gyògyszerekhez folyamodnom ( önfejlesztés, relaxálás, különböző videòk hallgatása, olvasás , sport, kikapcsolòdás) de semmi nem hat a pánikomra. A pábikrohamaim ugyan elmúltak de helyette maradt az állandò szorongás , félelem , társult hozzá agora fòbia, megőrüléstől, önkontroll elvesztésétől valò fêlelem. Jelenleg antidepresszánst szedek két hete. Fél szemet szedek escitaloprambòl de nem hat, vagyis hat mert kevésbé szorongok de viszont helyette rengeteget fáj a fejem és olyan semmiennek érzem magam mintha nem is én irányítanám a testemet.

Xanaxbòl ritkán veszek be mikor már nem bírom de az mindig segít. Tudom hogy hosszú távon nem lehetne szedni mert hozzá szokás alakul ki és egyre több kell majd belőlle de azért szeretném megkérdezni hogy van itt olyan esetleg aki xanaxot szed már régebb òta?



2021. okt. 18. 18:27
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Ugyan az a bajom nagyjából, mint neked. Én folyamatosan szedek xanaxot, napi 5mg-ot (pánikosoknak 1-10mg között ajánlott, általában 5-6mg) és mellette Paroxatot. Az escitalopramot szerintem hagyd a francba, pánikra nincs is törzskönyvezve az FDA-nál, fél évig szedtem tök feleslegesen, érdemes lenne leváltani sertralimra vagy paroxetinre ami hatásos is rá (ez az én tippem).
2021. okt. 18. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Viccesnek gondolják magukat. Nos. A Xanaxra rá lehet szokni. Én átmentem ezen, Frontinnal. Szóval rá lehet szokni. Nem dob fel, csk nélküle nem jól érzed magad. Én 9 hónapot töltöttek ezzel. Eldobták, felálltam. Szert se ér az egész.
2021. okt. 18. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Nem is kell hogy feldobjon csak normális élhető életet élhessek mint más emberek
2021. okt. 18. 20:35
 14/21 anonim ***** válasza:
Hát, a 0.25-ös xanax fogtömésnek jó maximum, másra nem. Vagy leszokásnál praktikus lehet, hogy ne kelljen annyit darabolni.
2021. okt. 18. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Ebből az AD-ből legalább napi 10 mg-mot kell szedni, az a terápiás adag alja, most már ideje lett volna emelni. Ennél kevesebb csak a hátrányok az előnyök nélkül. Aztán, ha az elkezd dolgozni, néhány hét után el fogod tudni hagyni a nyugtatót.
2021. okt. 18. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Utolsò ezt jò lett volna hamarabb tudnom. Akkor ezért szenvedek én... Köszönöm hogy írtál. Remélem még nem késő ma már beveszem az egész szemet. De hülye vagyok hogy nem kezdtem el hamarabb rendesen szedni...
2021. okt. 19. 05:26
 17/21 anonim válasza:

Én is hasonló cipőben vagyok. Nekem citagent kell szednem (ez egy citaloprám hatóanyagú gyógyszer)

A doki azt mondta hogy 5 nap után emeljem a 10 mg-s adagot 20 mg-ra.


Sajnos a gyógyszernek idő kell amíg hat. Általában 2-3 hét de mindenkinél változó.

Amikor évekkel ezelött szedtem escitalopram hatóanyagú gyógyszert akkor annál én is hasonlóan voltam. Émelyegtem, fájt a fejem stb...

Lehet nem jó neked sem az escitaloprám hanem egy másik hasonló de más hatóanyagú gyógyszert kénne megpróbálnod


A xanaxot meg szerintem hagyd a francba. Átmenetileg jó de hosszú tavon többet árt mint használ.

Persze amíg elkezd hatni az AD addig direkt írják fel mert eleinte az AD-k szedése mellett az első pár hétben súlyosbodhatnak is a tünetek. De ha nem nagyon muszáj akkor ne szedd a xanaxot.

2021. okt. 20. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Hát lehetséges hogy nem fog bevállni egyenlőre még bizakodò vagyok. Tegnap emeltem fel 5mg-ròl 10-re úgy hogy a hatásnak majd még most kellene jönnie de eddig még mindig csak a mellékhatások vannak. Fáj a fejem, össze vissza morog a hasam is, szorongok is néha. A xanaxot pròbálom mellőzni de úgy érzem most kell az antidepi mellé. Te meddig szedted régen az escitalopramot?
2021. okt. 20. 07:31
 19/21 anonim ***** válasza:

Türelem. Idő kell az antidepinek, amíg beáll, rossz minden. Add meg neki az esélyt azzal, hogy türelmes leszel. Akár egy hónap is kellhet. Addig szedd a xanax-ot, semmi bajod nem lesz tőle.

Alkoholt NE igyál egy cseppet se, beáll minden. Sok sikert.

2021. okt. 22. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Rendben, megpròbálom türelmes lenni, köszönöm hogy írtál :)
2021. okt. 22. 21:12
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!