Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Orvos által igazolt (nem...

Orvos által igazolt (nem táppénz) több hetes távollét (egészségügyi ok) miatt elbocsáthatnak a munkahelyemről? Az orvosi igazolás elfogadható ennyi időre igazolt fizetetlen távollétként?

Figyelt kérdés

2021. okt. 21. 05:45
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:

Akár táppénz alatt is kirúghatnak. Szóval mentesítést nem ad.

Mondjuk ezt sem értem, hogy van ez, hogy az orvos igazolja, de nem vesz keresőképtelen állományba. De ha valóban keresőképtelen voltál, lehet kérni felülvizsgálati kérelmet, és visszamenőleg megkaphatod.

2021. okt. 21. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:

Lidlipú, te csekély értelmű medvebocs, attól, hogy ebben a pillanatban nincs táppénzen, a következőtől még lehet "depivel" is.


Azh orvos pedig naponta írhat egy "rendelésen megjelent" a te értelmi szinteden "sajtpapír"-nak nevezett igazolást, amin amúgy nem kell szerepelnie semmi másnak, így annak se, hogy " krisztike depis volt ezért nem járt hetekig dolgozni". Más kérdés, hogy A munkáltató ezt az igazolást akkor Kötele s elfogadni, ha a kérdező munkakörével összefüggően vett orvosi viszgalaton vagy kezelésen részt, vagy ha terhesgondozason volt, illetve ha lombikprogramban vész rész.


Van e még kérdésed, macika?

2021. okt. 21. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:

"Van e még kérdésed, macika?"


Igen van,így születtél vagy utólag romlott lettél értetlen?


Mellesleg a kérdező is pontosíthatná h mi az ami egészségügyi probléma mégsem tudja rendesen igazolni az orvos sem....

2021. okt. 21. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
😗😗😗
2021. okt. 21. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:

Milyen orvosi igazolás?

Amennyiben kórházban voltál, és ott kaptad, akkor a háziorvosodnak ezt oda kell adni, az alapján megcsinálja a táppénzes papírt, amit le kell adni a munkáltatódnak.

2021. okt. 21. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
Sosem tudjuk meg mert a kérdező alapvető információk megadása nélkül kérdezett ...
2021. okt. 21. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
#15: Nem egészen. Tartós táppénzes vagyok, amikor kórházban vagyok, arról a háziorvos nem állít ki táppénzes papírt, hanem a kórházi igazolás annak számít. Csak ráírja hátuljára, hogy tovább ...telen, aláírja, és lepecsételi, és ezt adom le a munkáltatónak.
2021. okt. 21. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 A kérdező kommentje:
Gyógytornát folytattam és az orvos elfelejtett visszavenni keresőképtelennek. Nem kommunikáltuk le megfelelően a helyzetet. Emiatt tudtak csak egy sima orvosi igazolást adni számomra.
2021. okt. 21. 13:37
 19/39 A kérdező kommentje:

Depressziós még jelenleg nem vagyok.

Állómunkát végzek és talp-lábfájdalmak miatt maradtam ki a munkából. Reumatológus pihenést javasolt, krém használatát.

Jelenleg igazolatlan hiányzás miatt akarnak elbocsátani, mivel nem akarják elfogadni fizetetlen távollétnek azt a sima igazolást, amit kaptam.

Annyit javasoltak, hogy mondjak fel közös megegyezéssel.

2021. okt. 21. 13:48
 20/39 anonim ***** válasza:
Ebben az esetben a munkahelyednek igaza van. Viszont a táppénzt így visszamenőleg is igényelheted, a háziorvosod elmondja, mi a teendo. Fel ne mondJ!
2021. okt. 21. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!