Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Covid oltást aki kapott...

Covid oltást aki kapott közületek,esetleges mellékhatásait le írná? Tudsz e oltás utáni halálról az ismeretségedben? Régi betegségedet hozta e elő pl asztma, allergia stb vagy bármit amit rendellenesnek találtál

Figyelt kérdés

Köszönöm segítő válaszod.

Írd ide kérlek melyik oltást kaptad.



#oltás #vakcina #COVID 19 #Oltás utáni betegség
2021. nov. 1. 19:44
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszaitok
2021. nov. 2. 18:43
 12/27 anonim ***** válasza:
56%

Milyen érdekes, hogy pl az 5-ös válaszolónak mennyi ismerősének, rokonának lett baja az oltástól. Nagyon szerencsétlen közegben mozoghat.

A másik ami nagyon látványos, hogy aki azt írja neki és a felsorolot csaladtagoknak, ismerősnek stb. semmi baja nem lett, azokat lepontozzák. Vicces.


Párom és én Moderna, oltási reakciók voltak csak. (Fejfájás, karfajdalom)

Testvéreim: 1 Sinopharm 2 Pfizer (semmi reakció)

Mama: Asrta, Pfizer (semmi reakció)

Szülők: 3x Pfizer (semmi reakció)

Párom testverei: 3x Pfizer 2 fő (karfajdalom egyiküknek)

Barát pár: mindketten Sinopharm (semmi reakció) 3. Pfizer (láz a férfinak. (A nő immunbeteg, a férfinak pacemakere van)

Másik barátnő: Szputnyik (láz 1 napig).

A kozvetlen rokonsagban nők : 9 . Egyiknek sincs baja a menstruációjával.


Egy imserostol hallottam , hogy egy ismerősének kiütései lettek. De azóta elmúlt. Illetve egy szomszéd mesélte, az ő rokonsagaban volt trombozisos, ami akár lehetett az oltastol is.

Ennyi.

2021. nov. 2. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 Scream85 ***** válasza:
84%
Én és a feleségem is Pfizert kaptunk, oltás után 2napig volt izomláz szerű érzés az oltás környékén. Feleségem testvérei Sputnyikot kaptak, náluk az oltás utáni nap levertség,fáradtság volt jellemző. Aznap aludtak egy nagyot (kb 12-13 órát), utána már semmi nem volt.
2021. nov. 2. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
74%

Egyik kollégám 40 valahány napig menstruált, vérzgetett változó intenzitással, egy másiknak arcidegzsábája lett.

Ezek végül is nem bizonyíthatóan mellékhatások, de oltás után 2 héten belül jöttek ki.


Ami tuti oltástól volt:Szputnyikot kapó idős nagyapám évtizedek óta szunnyadó herpesze kijött már oltás utáni este, és hetekig vissza-visszatért.

2021. nov. 2. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
69%

#12! Lehet, hogy neked érdekes, nem is kell elhinni. Nekem aztán tök mindegy, ki mit gondol. De azért vicces lenne, ha ennyit fárasztanám magam kitalációkkal. Hidd el, jobb dolgom is van. De mondj egy okot, miért lenne az jó nekem.

#5

2021. nov. 2. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
42%
Írod az asztmát. Nekem elvben asztmám van, direkt felhívtam a tüdőgyógyászt, hogy hátha meg tudom oldani a távmunkát, mint kiemelten veszélyeztetett. Azt mondta, hogy az a tapasztalat, hogy azok az asztmások, akik szedik a gyógyszereiket, azok sokkal könnyebben átvészelik, ha megkapják a betegséget.
2021. nov. 3. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
70%
2 haláleset történt az ismeretségi körömben, pár nappal az oltás után váratlanul meghaltak az illetők. Az egyikük Pfizert kapott, a másikuk Szputnyikot. Édesapámnak semmi baja nem volt a Pfizer oltása után, míg nagynénémnek viszont mindenféle problémája lett az oltása után, ő is Pfizert kapott. Össze-vissza ugrál a vérnyomása, bevérzett a szeme, csomókban kezdett el hullani a haja, gyakran ég a fejbőre, ha hozzáér akkor fáj neki, mindkét lábfeje is fájdogál neki azóta. Egy ismerősöm pedig már gyógyulófélben volt a rákbetegségéből, de valószínűleg az oltás felerősítette újra neki, és sajnos elhunyt. Az exem szülei pedig mindketten kórházba kerültek a kínai oltásuk után, maszkot tettek rájuk, de szerencsére megúszták a lélegeztetőgépet végül. Persze olyanok is vannak, akiknek /egyelőre még/ nem voltak különösebb problémáik az oltásaik után. Szóval összegezve sajnos nagyon sok az oltás miatti megbetegedés ill. haláleset, sokkal több, mint amennyit hivatalosan beismernek, rengeteg a panasz a Facebook-os csoportokban is. :(
2021. nov. 3. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
79%
Szia- én népegészségügyisként, klinikai háttérrel szeretnék neked nagyon őszintén válaszolni az oltással kapcsolatos aggodalmakra: először is azért van ennyi tartózkodó (,,oltatlan"), mert az egészségügytől semmilyen kritikai hozzáállás nem tapasztalható. Rendeletben ugyan le van írva, hogy aki krónikus panaszok miatt egészségügyi felmentés alatt áll(hat), oltás beadatása nélkül közalkalmazottként is megtarthatja a munkáját, vagy járhat tovább egészségügyi képzésre-mint diák. Ugyanakkor az általános farmakológiai ajánlás-ami alapján oltanak- az az, hogy még az egyes összetevőkre fokozott érzékenységet mutató személyeknek is be kell adni a teljes oltási sort (jelenleg ez 3 shoots): tehát NINCS olthatatlan személy! Ennek az az oka, hogy járványban a tömegérdekek dominálnak: az egészségügyi szempontok sokszor gazdasági, politikai szempontok mögé sorolódnak. Ennek az óvatos tömegkommunikációja már egy ideje: ,,jobb az oltás felvétele, mert populációs mintán (!) kevés a vele összefüggő halálozás, a rá adott gyakori és/vagy súlyos mellékhatás ezért a klinikai eredmények alapján biztonságosabb-és rendszert kevésbé terhelő- a vírussal már oltottan megfertőződni." Mindez gyakorlatilag pedig úgy valósul meg, hogy az oltóanyagokat (főleg mrns) farmakológiai szempontból majdnemhogy ,,ártalmatlannak" tekintik: univerzális olthatósági ajánlást bocsájtanak ki rá, amelyet a helyi ogyéi csak engedélyeztet és az egészségügyi személyzet az utasításnak megfelelően jár el annak érvényesítésekor. Én úgy vélem, hogy az egészséges, fiatal VAGY a rendszeres egészségügyi kontroll alatt álló (gyógyszeresen jól beállított) személyeknél nagyon kicsi az esélye az oltással kapcsolatos súlyosabb, vagy krónikus mellékhatások bekövetkeztének. Ugyanakkor rendkívül aggasztónak tartom, hogy a gyártók részéről semmilyen egészségügyi kontraindikáció nincs rögzítve (még egy szemcseppet vagy orrcseppet sem javasolt bizonyos egészségügyi körülmények között vagy más gyógyszerekkel együtt alkalmazni), az egészségügy részéről (orvoshiányra hivatkozva) továbbá nincs betegkövetés és panaszkezelés (mivel az univerzális ajánlás alapján, kicsi a lehetősége annak, hogy súlyosabb egészségkárosodást lehet tőle elszenvedni- az oltás beadását követő panaszokat, esetleg egészségügyi problémákat NEM (is) TEKINTHETIK az oltással összefüggőnek). Sajnos az igazság az, hogy a legtöbb oltóhelyen nem történik meg a pillanatnyi status felvétele sem (láz és vérnyomásmérés, pcr gyorsteszt..), illetve az univerzális ajánlás miatt nem szükséges az amnesztikus adatok rögzítése és a kliensközpontú egyéni mérlegelés sem: emiatt az oltással összefüggő valós, szubjektív panaszok jelentősen alulreprezentáltak lehetnek a rendszerben! Jelenleg gyakori mellékhatás (akut- néhány perctől néhány napig húzódhat): 1.lokális panasz (oltás helyén viszketés, égő-bizsergő bőrérzet, izomfájdalom, urticaria); 2.immunizációs szisztémás válasz (láz, levertség, dekoncentráció, fejfájás, légszomj, orrdugulás, szédülés, köhögés, hányinger, hasi fájdalom, menstruációs zavarok és vérnyomásingadozás); ritka de súlyos mellékhatás: trombózis, Guillain-Barré szindróma, anafilaxia, pericarditis, halál. Mivel nem vagyunk természetesen egyformák, a két véglet között számos egyéb, akár krónikusan elhúzódó -az életminőséget negatívan befolyásoló- mellékhatás is megjelenhet= sőt egyelőre valóban nem tudunk semmi biztosat sem a hosszútávú hatásokról, illetve a természetes immunizációhoz kapcsolódó immunválasz alakulásáról sem (mindehhez még ilyen nagy mintán is több idő kell). Végül arra a kérdésre, hogy ki hogyan reagált a betegségre (oltással vagy oltás nélkül), vagy éppen a vakcina ható és vivőanyagaira, nagyon nagy szórásban fogsz képet kapni. Személyes tapasztalatom: kutató kollegáimnál mindenkinél megjelent akut mellékhatás: Szputnyik (2 nap láz, levertség, insomnia, étvágytalanság/krónikus betegségháttér nélkül); Pfizer (4 esetben tünetmentes; autoimmunnál 1 hét panaszos időszak (fejfájás, hangulatzavarok, remegés, szembevérzés, láz, köhögés); Astrazeneca (2 esetben mindkét beadást követően gasztrointesztinális panaszok, hidegrázás, érzészavar, akutan magas láz); Sinopharm (autoimmunnál órák alatt megszűnő átmeneti levertség, álmosság, gyengeség) /Ebből a bandából, mindenki volt korábban már fertőzött- átmeneti enyhe tünetekkel csengett le a fertőzés, korosztály: 25-55/ Otthoniaknál: Sinopharmosak (2.tipusú elhízott diabeteszes és 70+ kardiovaszkulárisnál fáradtság, gyengeség, köhécselés, 3 oltás nem volt megterhelő); Pfizer (30+ átmeneti akut tünetek, nagy változatosságban ((autoimmunokat jobban földhöz dobta)), 3 eset trombózisgyanú; 1 eset anafilaxis (onkológiai beteg)); Szputnyik (6 eset- hőemelkedés, gyengeség). Összességében a sinopharm és a szputnyik esetében a legkevesebb a mellékhatás, ugyanakkor autoimmun és/vagy endokrin betegeknek inkább nem ajánlottak; a Janssen ethanolos és 18+ ajánlott (nem közkedvelt ahogyan az Astrazeneca sem); a Moderna és a Pfizer pedig általában ritkán okoz mellékhatást vagy elhúzódó panaszokat- ugyanakkor a PEG nevű összetevője az arra érzékenyeknél vagy hirtelen és veszélyes reakciót, vagy elhúzódó szubjektív panaszokat (akár állapotromlást is) előidézhet. A masztocitózissal rendelkezők illetve az enzimhiányos személyeknél fokozottan okozhat az összetevő problémát: ugyanakkor hangsúlyozom, az oltásnak nincs jelenleg kontraindikációja (ezért szeretnék ,,kötelezően ajánlottá" tenni.) Érdemes megkérdezni ettől függetlenül a háziorvost: sinopharm és 3.pfizer jól szokott működni az allergiásoknál.
2021. dec. 1. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
91%

#18!

Nem azért van ennyi oltatlan, mert az egészségügytől semmilyen kritikai hozzáállás nem tapasztalható, hanem azért mert egészen egyszerűen a pofánkba kamuznak az oltással kapcsolatban. És az emberek többsége nem fog annak az embernek hinni, aki már vagy 5ször hazudott, hiába lenne 6.-ára igaza...

2021. dec. 1. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
100%

Pfizert kaptam

1.után egy napog kb iszonyúan fájdalmas volt akár mellmagasságba is emelni a karomat.

2. Után beteg hőemelkedésem volt (holott az a fajta vagyok aki sose lázas, csak ha nagy a baj.)

Most túlestem amugy a covidon is és be kell valljam semmi. Azt hittem nehezen viselem majd sőr minke qzt hitte. Erre volt 1 de ténLeg csak 1 rohat ssar napom, amin fulladtam, másnap már csak köhögtem. Megfázá miatt szenvedtem már jobban is.

2021. dec. 18. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!