Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Covid oltást aki kapott...

Covid oltást aki kapott közületek,esetleges mellékhatásait le írná? Tudsz e oltás utáni halálról az ismeretségedben? Régi betegségedet hozta e elő pl asztma, allergia stb vagy bármit amit rendellenesnek találtál

Figyelt kérdés

Köszönöm segítő válaszod.

Írd ide kérlek melyik oltást kaptad.



#oltás #vakcina #COVID 19 #Oltás utáni betegség
2021. nov. 1. 19:44
1 2 3
 21/27 A kérdező kommentje:
Köszi
2021. dec. 19. 04:57
 22/27 anonim ***** válasza:
61%

6-os vagyok, azóta elkaptuk a koronavírust. Oltatlanok vagyunk. Nem mondom, hogy nem írta felül az oltással kapcsolatos gondolatainkat a betegség. A férjem majdnem kórházba került, lement a véroxigénszint 90-re, az ügyelet szerencsére kijött, kapott vénás injekciókat, szteroidot, hörgőtágítót, Calcimuscot, Furosemidet. Azóta jobban van, ennek csak néhány napja, még mindig félek, pedig most már 94-95 általában az oxigénszintje, elkezdett javulni. Olyan rosszul volt, már a legkisebb mozgásra is fulladt. Nincs semmi alapbetegsége, 40 éves. Én könnyebben átvészeltem, de nagyon sokszor volt halálfélelmem, mert szorított a mellkasom, vagy épp vert a hideg verejték. Még most is félek, vajon milyen szövődmények jöhetnek ki később. Kislányunkat is nagyon megviselte, ő lett beteg először, sokkal jobban megviselte, mint arra számítottam gyerekeknél. 4-5 nap nagyon beteg volt, de szerencsére nem lett tüdőgyulladása és egy hét után már nem volt szinte semmi baja. Férjemnek biztos tüdőgyulladása lett/van és abból valamilyen ödéma a tüdőben. Én 2 hét alatt meggyógyultam, vagyis egész jól vagyok, de nem érzem 100%-osnak magam még most sem.

Összességében arra jutottam, hogy a férjemnek kellett volna az oltás mindenképp, most viszont nem tudom, utólag kell-e és mikor. A háziorvosunk azt mondta, fertőzés után 6 hónapig nem oltható, hallottam több esetet is, amikor átesett a koronavíruson, majd az oltás miatt újra belobbant a betegség, de olyat is tudok, akinek semmi baja nem lett a fertőzés utáni oltástól. Vannak orvosok, akik azt mindják, azonnal oltani kell.

Csoda, ha az ember már teljesen megzavarodik?

2021. dec. 21. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
61%
22-es, szedtetek valamilyen gyógyszert, azokon kívül, amit írtál, hogy adtak a férjednek?
2021. dec. 21. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
61%
Igen. Azi Sandoz antibiotikumot és a Favipiravirt. Plusz emelt C, D, MagneB6, Ambroxol Teva köptető, ACC 600. Az Azi Sandozt a 6.napomon kezdtem el szedni, de lehet előbb kellett volna. Férjem is kb.ekkor, de félbehagyta sajnos. Azóta beszedte. Az ügyeletes orvos mondta, hogy az Azi Sandoz ebben a betegségben nem csak antibiotikumként működik, ezért nem váltja ki másik antibiotikum.
2021. dec. 23. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
61%
A Favipiravirt s 10.napomon szedtem be, bár jobban voltam már, nem éreztem biztosnak azt, hogy túl tudok ezen jutni, de kb.az első 10-12 nap a határ, amig van értelme beszedni. Férjemmel beszedettem már a 6.naptól, mert annyira ment le neki az oxigénszint már akkor.
2021. dec. 23. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
61%

Kislányom csak köptetőt, emelt D, C vitamint, B-t kapott és kb. 2-szer lázcsillapitot. A felnőtteknek a diagnóziskor azonnal kiírják az Azi Sandozt és a Faripiravirt. Egy oltatlan ismerősöm azonnal beszedte az Azi Sandozt és enyhe tünetekkel megúszta

Neki a Faripiravirt nem is kellett beszednie. Lehet, hogy érdemes minél előbb bevenni az Azi Sandozt és nem várni vele napokig.

2021. dec. 23. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
61%
Ja, Aspirin Protectet is veszünk be napi 1 szemet. Plusz máriatövis kapszula, tüdőfű tea.
2021. dec. 23. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!