Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért van az hogy csak az...

Miért van az hogy csak az 'oltatlanok' ismerősei halnak meg az oltás után? Az állítások alapján

Figyelt kérdés

Én nem vagyok beoltva és őszintén egyszer meggyőznek hogy jobban járok vele, aztán hallok valamit róla ami miatt elbizonytalanodom és mégsem akarom. Voltam már covidos egyébként tavasszal 4 hétig folyamat elég sz*rul voltam.

A kérdésemet azért így tettem fel, mert a családomban, ismerősi körömben több az aki megkapta az oltást(van aki 3-at is) és senkinek sem volt semmi baja egy kis kézfájdalmon kívül az oltás helyén és fáradtságon kívül.

Ismerősi körömben van olyan aki nem volt beoltva és elkapta a vírust, több hétre kórházba került. Ezután beoltatta magát inkább.

Van 3 olyan aki lelégeztetőgépen halt meg covidban (szintén oltás nélkül)

Szóval összegezve az én környezetemből kiindulva az oltással járnék jobban, de közben meg látom fb posztoknál hogy ennek a rokonának az ismerőse meg annak a kutyájának a szomszédja meg beoltatta magát és meghalt nem sokkal rá. Meg a hírek hogy vérrögöt okoz stb... ezek mégis elbizonytalanítanak.. pedig ésszerűen a körülöttem más a helyzet és én kronkrét embereket ismerek akik oltás nélkül covidban haltak meg és nem ismerősöm ismerősének az ismerősei... és senki olyant aki oltás után.

Egyik 'tábort' sem szeretném erősíteni, sem vitát indítani, csak tapasztalatok, vélemények érdekelnének. És nem olyanok hogy azt hallottam hogy a szomszéd Mari unokájának a lánya is .... hanem amit tényleg ti / közvetlen környezetetekben tapasztaltatok.



2021. nov. 30. 14:21
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
41%

Az intelligensebb emberek alapból nem reklámozzák kommentekben facebookon stb, hogy kivel mi történik. A környezetemben most kb 20 emberről tudok aki pozitív és tünetes, mindenki oltott, mindenki enyhe tünetekkel nátházik otthon.. egy idősebb kolléga aki kicsit súlyosabban benyalta, ő 2 hete köhög masszívan és lázas volt sokáig. Ennyi.

Vesztettünk el ismerősöket, sajnos, de oltottról nem tudok. A legutóbbi tragédia a kórház emeletéről kiugró fiatal srác volt, sajnos ismertem szintén oltatlan. Az édesanyja tv-ben adott interjúban azt mondta, megbánta a fia amikor nagyon beteg volt már, hogy nem oltatott korábban... azóta mindig ez jut eszembe...Fiatal volt, egészséges, jó fizikumú..Isten nyugosztalja :(

Az oltástól fáj a vállad vagy még az se.. nekem pl. az elsőtől 1 óráig piros volt, a másodiktól még annyi se... Menj el, bökessed be aztán helló, nem történik semmi.. túl van nyivákolva...

2021. nov. 30. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
Az én környezetemben vannak vegyesen oltottak, oltatlanok, betegségen átesettek is, de senki nem halt bele, de még csak lélegeztetőn sem volt senki, hála Istennek! Oltás utáni halálról sem tudok. Én csak most oltattam, nem kapkodtam el, mert a tavaszi betegség után tele voltam antitestekkel, még az orvosom sem siettetett. Jócskán benne van a magas covid-halálozásban a magyarok híresen egészségtelen életmódja is, a 0 mozgás, az elhízottság, a minőségi éhezés (sokan egy almát meg nem ennének, csak a zsír és a szénhidrát megy), a bagózás, az alkoholizmus, stb.
2021. nov. 30. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
64%

Nekem az az elméletem, hogy olvassák, hogy valaki oltás után meghalt. Vagy meséli nekik a fodrászuk, hogy valaki oltás után meghalt


Ne kombinálj, ennél sokkal egyszerűbb. Feltűnésre vágynak, igazolni a saját elméletüket, és simán hazudnak.

2021. nov. 30. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
11, Sz. a lányom osztálytársa volt gimiben :(
2021. nov. 30. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

OFF TOPIC:A 12-esre egy gigalájkkal reagálnék! IGEN! Lusta népek vagyunk...nézz körül az utcán, minden 4.ember túlsúlyos a "minőségi éhezés" miatt.. -> tetszik a kifejezésed, ezt megtanulom.

Ui.: Amikor egy 130 kilós erősen túlsúlyos ismerőssel együtt töltöttünk egy egész napot és rájött én 75 kilósan mennyivel többet és többször eszem, kiakadt.. jah..naugye.. nem mindegy mit :) :)

2021. nov. 30. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
14 - :( 11 vagyok, borzalmas belegondolni mert egyidős volt velem, szörnyen megrázott....
2021. nov. 30. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
62%

Nos.

Akkor én leszek az első akinek 2 ember halt meg a családjáról nem sokra az oltás után.

Egy 30+ és egy 40+ férfi.

Én Személyszerint nem is ismertem őket csak anyám.

Elvileg egészségesek voltak.

1 munkatársam is aki falubeli, ő 50+ volt.

Meg kapta az oltást Azt hiszem 3-4 napra rá pedig megálljt a szíve.

Oltatlnok között is van aki simán elvan.

Van még egy idős ismerősöm is 60+ amióta beoltották többet van kórházban mint itthon és elég sz@rul is néz ki.

Katéterezték a szívénél a valamijét.

Nem értek ezekhez :D.

Szóval ilyen is van.

Egyelőre ennyit tudok a személyes környezetéből.

Unokatestvére kórházba volt covid miatt oltatlanul 30+ azóta be van oltva,

Meg az egész családja gondolom megijedtek...

Az egyszer tuti, hogy akinek úgy van baja, hogy nincsen baja és az oltás erre rátesz egy lapáttal az meghalhat.

Mindenképp érdemes lenne valami vizsgálat szerintem.

De ezekhez már nem értek annyira.

Én Személyszerint nem oltatom be magam mert úgy gondolom, hogy nincs értelme. Influenza ellen sem oltattam magam soha.

Néha kicsit taknyolok, köhögök de hát ez van.

Legalább érzem mikor kell egy kis segítség az immunrendszere nek. Pl több Pihi vagy gyümölcs stb.

2021. nov. 30. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
79%

Ahhoz, hogy valaki szívkatéterezésre kerüljön, nem elég egy oltás meg pár nap.


És sajnos elég sok ötvenes hal meg oltás nélkül is hirtelen szívhalál vagy stroke következtében.


Kedvencem a trombózis. Naponta van a sürgin trombós esetünk. Volt az oltás előtt is, és nem lett több.

2021. nov. 30. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Sajnos igen, 15-ös... Csak ugye sértődés van, ha ezt valaki kimondja, meg megy a "mi közöd hozzá" érvelés. Valóban semmi, csak kicsit szkeptikus vagyok a 30-40 "egészséges" ismerősös sztorikkal, akik csak úgy lélegeztetőgépre kerültek a covidtól. Amennyi embert én hallottam azzal hencegni, hogy ő semmilyen zöldséget-gyümölcsöt meg nem enne, az milyen fúj, nyúlkaja, meg amikor mint egy hülyének kiselőadást tartott nekem egy max. 40 kilós srác, hogy kaján a legkönnyebb spórolni, és elég a legolcsóbb vizes zsemle + parizel kombó, vagy a sok elvileg szegény ember, aki pöfékel, mint a kémény, hát... Már elnézést, de erősen szkeptikus vagyok, a magyarok zömének f.ngja sincs az egészséges életmódról. Nem, az egészség nem ott kezdődik, hogy valaki fiatal és nincs halálos betegsége.
2021. nov. 30. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
2021. nov. 30. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!