Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 15 év után le akar szokni a...

15 év után le akar szokni a párom a marihuánáról, hogyan tegye? Terápia, egyéb módszerek?

Figyelt kérdés
Körülbelül 15 éve szív a párom, naponta többször. Elsősorban olyanok tapasztalatára lennék kíváncsi, akik tudják mit jelent ez, és voltak már függők. A reggeli cigit el tudta engedni, így csak munka után 5-6 körül cigizik, és a napi kb. 10 cigit le tudta csökkenteni 2-3-ra. Viszont innentől segítségre van szüksége, mert egy napot nem bír ki nélküle. Én próbálom támogatni, gyakran beszélünk a témáról, nyitott vagyok vele, de ez kevés, ő is tudja, ezért mondta, hogy szeretne akár terápiára járni, és nyitott bármilyen megoldásra, hogy el tudja ezt engedni. Az, hogy "foglalja le magát valamivel" nem segít, edzeni is elkezdett, de nem segített az sem a teljes elengedésben. Próbáltam keresgélni a neten, de nem tudom, merre érdemes indulni, és én hogyan tudnám ebben őt megfelelően támogatni. Köszönöm annak, aki segít. :)

2021. dec. 1. 10:11
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
92%

10, A füvet is lehet mértékkel fogyasztani, és akkor nincs ez. Nagyon sokan probléma mentesen használják.

Az alkohol is így van. Van aki probléma mentesen tudja használni. De van aki függő. Ez úgy jött ide hogy a liberális eszme az hogy hasonlítsuk össze, mert az egyik legális.

Ha pedig abból indulunk ki hogy mindkettőtől függő lesz valaki, akkor fizikailag a fűvel jobban jár. Várhatóan több lesz az élettartama. (Persze ha el ne viszi pl egy tüdőrák.)

2021. dec. 1. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
46%

"Várhatóan több lesz az élettartama."


Várhatóan nem, mert a nehéz drogokat használok legtöbbje fűvel kezdi.


"Ez úgy jött ide hogy a liberális eszme az hogy hasonlítsuk össze, mert az egyik legális."


Ezt vártam, hogy leírd. Szóval van X dolog, ami szar. Van Y, ami még szarabb. X legális. A megoldás az, hogy tegyük Y is legálissá? Nem inkább az, hogy a) mindkettő legyen illegális (népharag miatt nem kivitelezhető)

b) maradjon így, ahogy van, ne rontsunk tovább a helyzeten

?


Tehát arra akarok kilyukadni, hogy semmivel sem lenne jobb, így is van "elég" drogos, hogy elviekben nincs megengedve (tudom, vannak a jövőbelátó logikai nonszensz beköpések, hogy kevesebb lenne)...

2021. dec. 1. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
89%

12, Az hogy valaki tovább lép erősebb szerekre, az nem a fű hibája. Sőt sokszor a díler kínálja be valami mással a használót, és azért próbál ki mást. Míg ha legális lenne a fű, sokan nem lépnének tovább, mert nem mozognának emiatt alvilági körökben.

A liberális megközelítés egyébként az hogy mindenkinek jogában áll azt csinálni a testével/szervezetével, amit akar. Tehát nehogy már egy külső pl kormány mondja meg hogy ezt, vagy azt nem szabad csinálni. Főleg ne olyat hogy szabadban élő növényt tiltanak, és börtönnel fenyegetik aki el meri szívni.

Szerintem az igazi liberális út tehát az lenne ha mindent szabadna. Ha bármit bárki csinálhatna. Pl heroinnal is lőhetné magát aki akarja. Hiszen az az ő saját döntése. Másnak ebbe nincs beleszólása. Ez az én értelmezésem szerint a liberális megközelítés.

Szerintem egyik sem jó. Sem a teljes legalizálás, sem a tiltás. A füvet speciálba viszont ha rajtam múlna legalizálnám. Sőt engedélyezném az otthon termesztést is. Legalább eltűnnek a sok bió, herbál, meg életveszélyes dizájner drog, és aki menekülni akar az élete elöl az nyugodtan megtehetné. De ez csak az egyéni véleményem :)

2021. dec. 1. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
A lényeg viszont most az absztinencia. A kérdező erről tette fel a kérdést. Erre azt írom "én a függő" hogy menjen el egy közeli és szimpatikus drogambulanciára. Már voltam ott. Próbáltam a rahabot is, és az NA-t is. Vannak tapasztalataim, és sokmindent láttam is, szóval nem a levegőbe beszélek. Van akinek sikerül, és ez a legjobb út a tiszta élethez. Már aki elhatározta magát....
2021. dec. 1. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
54%

14 igazad van, nem offolok tovább, csak ezt még leirom.


"Míg ha legális lenne a fű, sokan nem lépnének tovább, mert nem mozognának emiatt alvilági körökben."

"Legalább eltűnnek a sok bió, herbál, meg életveszélyes dizájner drog"


Ez nem igaz. Pl az ukrán cigi illegális, mégis mindenki azt szívja, mert olcsóbb. A fű adóval lenne vagy 4000 forint, ugye nem gondolod, hogy majd megveszik, mikor lehet 2500-ért ?

Másrészt a dizájner 100 forintos szarokat ugyanúgy szívnák tovább, egyrészt olcsóbb, másrészt azok az emberek, akik ilyenre vetemednek nem tudnak logikusan gondolkodni, ők még félig állatok.


"Sőt sokszor a díler kínálja be valami mással a használót, és azért próbál ki mást"


Ha nem füvezne, nem lenne kapcsolata dílerrel. Ráadásul aki hajlamos füvezésre, az hajlamos kipróbálni mást is. S mint már írtam az adókkal terhelt fű nemhogy eltüntetné a feketepiacot, hanem több ember lenne aki kipróbálná (mivel már szabad), rászokna, aztán nem bírná fizetni és venne olcsóbban 'fű alatt'.


"az igazi liberális út tehát az lenne ha mindent szabadna. Ha bármit bárki csinálhatna. Pl heroinnal is lőhetné magát aki akarja"

"mindenkinek jogában áll azt csinálni a testével/szervezetével, amit akar"


Aztán belőve lemészárolja a családodat, mert csak. Akkor is ezt mondanád?

A liberális út paradox és tarthatatlan (nemcsak ebben, másban is, pl női egyenjogúság, de már férfi is lehet nő és a női sportoknak annyi, etc etc). Az elején jó volt, fellendült, szabadság volt, de ha kiforrta magát rosszabb, mint egy diktatúra.

2021. dec. 1. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

15, Oké, én sem offolok tovább, csak ezt még leírom.

Azt írtam hogy engedélyezném az otthon termesztést. Nem adóztatnám meg mint pl a dohányt, hanem a világon elsőként teljesen elérhetővé tenném.

Csak a magokért kéne pl fizetni, mint aki paradicsomot is termeszt. Így full ingyenes lenne. Persze lenne aki termesztené, és lenne aki nem. De így már eltüntetné a pár 100 forintos mérgeket, mert végeredményben senki nem meghalni akar, hanem jól érezni magát.

A cigivel meg lehet csinálni az adóztatást, mert a mezei ember otthon soha nem tud olyan cigit előállítani mint ami a dohányboltba van. Mert a dohány autoclávban kezelik, stb. Viszont a füvet nem kell kezelni. Azt csak le kell vágni a szárról, és kiszárítani.

Persze tudom hogy ez amit írok, ez talán soha nem valósul meg. De azért mert mindenki nyerészkedni akar :)

2021. dec. 1. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Minden nap kb 10 cigit elszívott. Több mint 2 grammot, igen.. ez rengeteg, tudom. Nem akarja teljesen letenni, csak nem akarja tovább, hogy ettől függjenek a mindennapjai. Az állami kórház/addiktológia helyett szeretnék valami mást ajánlani neki, direkt ezzel foglalkozó szervezetet (mint például a kékpont). 1 gramm már nagyon rég nem mozog 2500 körül, inkább 3500-at mondanék átlag árnak, anyagilag megterhelő, de mentálisan is. Semmi motivációja, rossz a memóriája, nem tud koncentrálni semmire. A szívással együtt jött a videójáték függőség is.
2021. dec. 1. 11:45
 18/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm egyébként a sok választ, nem gondoltam volna, hogy ennyi érkezik ilyen rövid idő alatt. Voltak ismerőseim addiktológián, de mind visszaesett, ezért gondoltam egy csoportra vagy szervezetre, ami állami ellátáson kívül esik. Én is voltam függő rövid ideig, így megértem, hogy nehéz neki, főleg ennyi év után. Számomra a fű a "legkeményebb" drog, mert nagyon könnyen rabul ejt, és nehéz tőle szabadulni. Már csak a mindennapos használattól is nehéz. Ő például 2-3 körül fekszik le este, és reggel 5-6 körül már felébred, mert kattog miatta, és az elmúlt 10 évben nem nagyon volt olyan nap, hogy ne szívta volna. Persze nyilván az akaratereje és kitartása sem a legerősebb..
2021. dec. 1. 11:51
 19/21 anonim válasza:
34%
Fhuuu, válaszolók ti valami elképesztően buták vagytok...Olyan elcsépelt, demagóg régi-módiak és tudatlanok, hogy az valami külön fogalom. Ha valamihez, fingotok sincs/nem voltatok benne, minek ugattok bele és okoskodtok? Jézusom gyere le... Tisztelet az 1-2 kivételnek.
2021. dec. 6. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%
Én kőkeményen füveztem(napi minimum 2g) és 4 hónap alatt 3. nekifutásra leszoktam segítség nélkül. Már 4 éve egyáltalán nem szívtam és nem is kívánom. Alkohol és a nikotin jóval durvább anyag minden szinten! Szerintem, a párodnak az alap problémája nem a fű, hanem a belső problémái amivel nem hajlandó szembesülni.
2021. dec. 11. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!