Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 15 év után le akar szokni a...

15 év után le akar szokni a párom a marihuánáról, hogyan tegye? Terápia, egyéb módszerek?

Figyelt kérdés
Körülbelül 15 éve szív a párom, naponta többször. Elsősorban olyanok tapasztalatára lennék kíváncsi, akik tudják mit jelent ez, és voltak már függők. A reggeli cigit el tudta engedni, így csak munka után 5-6 körül cigizik, és a napi kb. 10 cigit le tudta csökkenteni 2-3-ra. Viszont innentől segítségre van szüksége, mert egy napot nem bír ki nélküle. Én próbálom támogatni, gyakran beszélünk a témáról, nyitott vagyok vele, de ez kevés, ő is tudja, ezért mondta, hogy szeretne akár terápiára járni, és nyitott bármilyen megoldásra, hogy el tudja ezt engedni. Az, hogy "foglalja le magát valamivel" nem segít, edzeni is elkezdett, de nem segített az sem a teljes elengedésben. Próbáltam keresgélni a neten, de nem tudom, merre érdemes indulni, és én hogyan tudnám ebben őt megfelelően támogatni. Köszönöm annak, aki segít. :)

2021. dec. 1. 10:11
1 2 3
 21/21 anonim válasza:

Szia,


Én is függő vagyok, és kb. 17 éves korom óta szívok füvet. Az első lépés leginkább az lenne, hogy 2-3 napig nem hagyod a párod szívni és elmentek valami produktívat csinálni. Minden esetre le kell foglalnod a párodat valami mással. A harmadik nap után jelentősen csökkenni fog a sóvárgás, mivel ez a szer csupán pszichológiai függőséget okoz és nem fizikait. Javasolnám a sétálást, a sportolást vagy esetleg egy hobbival való foglalkozást. Amire feltétlenül figyelnie kell még a párodnak az az, hogy ne helyettesítse ezt a szerhasználatot más szer használatával, pl. alkohollal.


Sok sikert kívánok neki!

2021. dec. 12. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!