Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Koronavírus, mit érzel?...

Koronavírus, mit érzel? (szag, íz stb.)

Figyelt kérdés

Néha belefutok és elmondják az emberek, hogy nem érezznek semmi ízt, szagot. De azt nem nagyon mondják el, mennyire néztek körül. Nem vagyok/voltam covidos, így én nem tudok rá magamnak válaszolni.


gondolok olyanokra mint:

- csípős (az a szellőztetni kell, annyira brutál féle)

- savanyú

- keserű

- maró hatású dolgok

- állagot azt érzi az ember nem? pl.: valami keménybe beleharapsz aztán szét folyik a szádban

- ilyen-olyan felületek

- az ilyen buborékos/pattogos dolgok, régen voltak ilyen csokoládék, ami pattogott

- ??? hirtelen ennyi jut eszembe



2021. dec. 12. 05:52
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Az állagot nyilván érzed. Én annyit éreztem, hogy valami sós meg édes, de nagyon tompán, a keserűt viszont nagyon erősen. Ettem fokhagymás sós pirítóst, és abból csak azt éreztem hogy sós, a fokhagymát egyáltalán nem.


A pattogós cukros csokit en éreztem, mármint azt hogy pattog :D

2021. dec. 12. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
91%

Kérdező - voltál már rendesen influenzás? Emlékszel még az első napra, amikor ráébredtél, hogy ez nem egy kis megfázás? Na kb. olyan a dolog!


Pl. fogod a kedvenc savanyúságodat - aminek a szagától máskor összefut a nyál a szádban - és íztelen gyurmának érzed az ételt.


Szagokat nem, vagy csak nagyon gyengén érzel. Valószínűleg érzed a kaki szagát közelről, de az epres, mogyorós, stb. csokoládétöltet és a gépzsír egyforma élvezeti értékkel bír számodra.

2021. dec. 12. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A sót rendesen éreztem, a fűszereket nem, az édeset csak alig-alig, néhány dolognak - mint pl. a kávé - más irányba ment el az íze.

Szagokat, illatokat egyáltalán nem érzékeltem, a legerősebb fűszereket, illóolajokat sem tudtam megkülönböztetni, csak egy kis szúrósság jött át, semmi más.

2021. dec. 12. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A szaglásom én teljesen elvesztettem majdnem 1 éve, nyár vége felé jött vissza, azóta sem jött helyre teljesen, de már 80-90%-os, de vannak olyan szagok amiket teljesen másnak érzek mint előtte. (Pl.: Hagyma, vagy a saját testszagom). Az ízlésem szerintem nem nagyon torzult, vagy nem tudom megítélni, vagy pedig "csak" annyira amennyire a szaglásom befolyásolja (mert ugyebár van összeköttetés).
2021. dec. 12. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem sajnos gyakori, hogy ha náthás vagyok, akkor is elveszítem az ízlelésem, szaglásom.

Minden íztelen. Pl estel egy Bolognai spagettit, de semmit se érzel belőle, mintha vattát ennél. Iszik egy kávét, de csak a meleget érzed az ízét, illatát nem. Mintha forró vizet innál.

Befújod magad a kedvenc parfümöddel, de hiába dugod oda az orrod a csuklódhoz, semmi.

Az ételeknél az állagot érzed, italoknál is érzed ha sűrű, hideg, meleg, szénsavas, de mindennek víz íze van.

Maró hatású dolgokat nem annyira szokás enni-inni. De pl ha csípős vagy alkoholos annak se érzed az illatát, az ízét sem, csak max azt, hogy csíp.

2021. dec. 12. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
OFF: Az ecet az például maró hatású, mert ugyebár sav, ecetsav van benne, viszont én nem tudok nyilatkozni ilyen szempontból.
2021. dec. 12. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én ízt, szagot semmit sem éreztem. Viszont furcsálltam, hogy megkívántam édes, vagy sós dolgokat. Ez elég mókás volt.
2021. dec. 13. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!