Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Meddig tart még a vírus és a...

Meddig tart még a vírus és a korlátozások az oltatlanokkal szemben?(plusz sok kérdés még)

Figyelt kérdés

Már nagyon elegem van az egész vírusból és oltásból - abból, hogy nem lehet oltatlanul orvoshoz menni, pedig az oltott is ugyanúgy fertőz/ viszi a vírus mint az oltatlan. Semmi logika. Persze, látom, hogy az egész a pénzről és politikáról szól... Most is meghosszabbították a veszélyhelyzetet, de minek? Nem nézek tv-t, de ha ritkán másnál vagyok és be van kapcsolva, akkor szinte nevetséges, hogy minden második reklám gyógyszer/teszt... Enyhén szólva átlátszó az egész.

Mamám persze teljesen meg van rémülve, hiába magas oltás óta a vérnyomása (150 lett az átlag, sokszor felmegy 170-re is :/ és fájlalja a lábát) mégis akarja a harmadik oltást is. Aggódok érte is.

Tavaly főleg karácsony, szilveszter környékén volt korlátozás - most miért nem volt? Vajon jobb lesz most már vagy csak rosszabb? Mikor derül ki? Kötelező lesz az oltás? Ha én most beoltatom magamat az elsővel, akkor nem kapok védettségi igazolványt kb fél évig, amíg a harmadikat is felveszem? (Félek, hogy kötelezővé teszik a melóhelyemen/országban :( )



2021. dec. 30. 21:44
 1/3 anonim ***** válasza:
79%

1. Oltatlanul is lehet orvoshoz menni, csak annyi, hogy a tervezhető beavatkozásokhoz teszt kell.

2. Nem, az oltott nem ugyanúgy fertöz, mint az oltatlan.

3. Azért nincsenek korlátozások, mert tavasszal választás. Nézz körül a többi európai országban!

4. Most mindenki az omikronbam bízik, bár biztosat nem lehet még tudni, de abban bíznak, a sok mutációtól gyengülhetett a vírus.

Az biztos, hogy a fertőzöképessége nagy, ezért félő, hogy ha nem így lesz, jobban leterheli az ellátórendszert, akkor viszont rosszabb lesz.

5. Szerintem a választások miatt nem fogják az oltást kötelezővé tenni.

6. Miért ne kapnál védettségit? A harmadik oltás ennek kapcsán csak annyit jelent, hogy a második után csak X ideig lenne érvényes a kártya, de erről még semmi hivatalos nem jött ki.

2021. dec. 30. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
76%

Hová nem tudtál oltatlanul elmenni?

Én fogorvosnál (maszek) és sztk fül orr gégészeten is jártam.

Időpont foglaláskor megkérdeztem jelent e problémát,azt mondták, semmi gond, lehet menni.

Választások után valószínűleg kötelező lesz.

Akkor nem nagyon lesz más lehetőség,de az nem az én döntésem, akkor menni kell.

Összességében egy két rendezvény volt ahová igazolás nélkül nem mehettem, meg külföldi nyaralás tesztekhez van kötve,ha nem vagy beoltva, helyenként pedig igazolás kell.

Ez kibírható.

Mást én nem nagyon érzékeltem azt leszámítva,hogy az oltott emberek egy része erősen kirekesztő véleményeket hangoztat.

Ez zavaró persze.De ha nem ez miatt,akkor más miatt köpködnek egymásra.

Úgyhogy már nem olvasok kommenteket se nagyon.

2021. dec. 30. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
84%
Egyik munkatársam harmadik oltás ellenére is covidos lett. Mindenkit megfertőzött otthon. Csak a hülyék hiszik, hogy az oltás garancia a védelemre. De nem tudunk mit tenni, a törvény az törvény, bármilyen idióta is
2021. dec. 30. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!