Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Túlzott izzadás mitől lehet?

Túlzott izzadás mitől lehet?

Figyelt kérdés

23 éves férfi vagyok, 190 centivel 90 kg. Ami az én esetemben elég vékony testalkat, kissé sportos, háj nincs rajtam, izom meg hús inkább. Tehát az nem lehet indok, hogy dagi lennék.

Enyhe fizikai munkát végzek, nem sportolok semmit, terhelést azt viszont hosszútávon elviselem, legyen szó bármilyen fizikai munkáról, bírom lazán. De kegyetlenül izzadok. 20 fokban is ha terhelem magam, pár perc múlva folyik rólam a víz. Pl kőműves munka végzésénél átázik a pólóm teljesen, kezeimmel már nem tudom letörölni a homlokomat mert olyan vizes a kézfejem is már. De ma pl azt vettem észre, hogy kb 15 percig pörögtem itthon. Házimunkák végzésekor. Pakolásztam össze vissza a szobámba, majd felporszívóztam, és 3 perc porszívózás után már vizes volt a homlokom. Ez nekem hihetetlen. Nincs bent meleg, 18 fok körül lehetett. Valamint nyáron ha van 30 fok, aztán sétálgatunk, cagy motorozunk, folyik rólam a víz, seggemen átázik a nadrág, ez a legzavaróbb. És ezt nem értem, hogy mitől, miért. Kb 2 éve tapasztalom ezt magamon, előtte nem voltam izzadós. Semmit nem változtattam, egy gyógyszert szedek csak, de azt is már csak kb két hetente egy szemet, de azt 4 éve szedegetem már. És kb 2 éve izzadok így. A hétköznapi munkám mint említettem, enyhe fizikai csak, abban nem izzadok le, max ha van 35 fok a műhelyben, de azt teljesen normálisnak találom. Viszont a többi "indokolatlan" izzadás az nekem nagyon nem tetszik. Van e ötlet, hogy mitől lehet? Forduljak e orvoshoz? Vagy próbáljak meg sportolni, futni, javítani az állóképességet stb, hátha jobban bírom majd a terhelést és nem izzadok le ennyire? Nem az zavar hogy leizzadok, meg nem is vagyok büdös, hanem hogy át ázik a seggemen a farmer ha ülve izzadok a motoron. Vagy hogy tócsás lesz a pólóm.


2022. jan. 1. 17:19
 1/2 anonim ***** válasza:
Hiperhidrózis
2022. jan. 1. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én is izzadok, még télen, mínuszokban is. Nyáron vagy edzés, futás után meg sokszor csavarni lehet a vizet a ruháimból. Rajtam van valamennyi felesleg de tök mindegy milyen testalkatom volt, világ életemben ennyire izzadtam. Már óvodában is. Valószínűleg az, amit az #1-es ír. Én nem foglalkozom igazából vele, tudom, hogy ez van, aki ismer, az is tudja, őket sem zavarja. Nálam viszont egy bizonyos izzadtsági "fok" után sajnos bűzzel is jár általában. Hiába mindenféle higiénia, nem sokat ér.
2022. jan. 1. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!