Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Túlzott izzadás?

Túlzott izzadás?

Figyelt kérdés

Már egészen kiskorom óta okozott gondot, hogy reggel frissen mosott lábra tiszta zoknit húztam de már kora délután erős lábszag terjedt a szobámban -cipő, papucs használata nélkül is-. Suliban nagyon kellemetlen volt mikor nap végén volt tesi óra és a cipőt le kellett vennem, hogy átöltözzek.

Ma viszont már nem a lábam okozza a legnagyobb gondot hanem a hónaljam. Mivel már dolgozó nő vagyok igyekszem jobban odafigyelni de hiába. Munka előtt mindig megfürdök alaposan dörzsis zsivaccsal 2x szappannal átmosom magam de a munkahelyemen már a 2. órában érzem ahogy árad a kellemetlen szag. Rendszerint szünetben a mosdóban megmosakszom + dezodor, de most alakulóban van valami egy sráccal nem akarok azzal indítani, hogy szagos vagyok.

Próbáltam, az olcsó (pl. Balea) izzadásgátlótól elkezdve a drágább Dove márkáig mindent, semmi nem hat fél óránál tovább. Púdert is próbáltam, szappan-tusfürdőben nem állandóak a márkák, mikor mi az akciós olyan van itthon.


Az arcbőrőm is nagyon zsíros és pattanásos azzal se tudok mit kezdeni, a kozmetikus szerint ilyen vagyok el kell fogadni.


Táplálkozásom elég egyoldalú, tészták és főzelékek mert sok ételt sajnos nem tudok megemészteni.


Valami gyors praktikát tudna valaki ajánlani?


2016. dec. 27. 11:54
 1/2 anonim válasza:
A gyógyszertárban kapható: Solutio Antisudorica 1000ft alatt van, és sokáig elég. Fürdés után kell használni, vizes vattára önts belőle egy pici mennyiséget, s kend be vele az izzadó területet (persze csak miután szárazra törölted). Lehet, hogy az elején viszketni fogsz tőle, emiatt tényleg csak kevés mennyiséget használj! Pár hét alatt megszüntetheti az izzadást. Csak napi egyszer alkalmazd!
2016. dec. 27. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Egy egyszerű endoszkópos mellkasi szimpatektómia műtét (szimpatikus ideg átmetszése) lenne rá a valódi megoldás.


Kémeknél ez rutineljárás, mert az izzadáson kívül megszüntet más vegetatív idegrendszerhez kapcsolódó kényelmetlen testreakciót is pl. stresszhelyzetben az elvörösödést, vérnyomás és szívdobogás emelkedést.


Hátránya, hogy az ember kicsit gátlástalanabb lesz attól, hogy olyan szitukban is nyugis marad amin korábban izgult. Ha korábban egy sima hullámvasúttól már beindult a dopamin termelődés a szervezetedben (ami szuper boldogságérzetet ad), ezután ez már kevés lesz.


[link]

[link]

[link]

2016. dec. 27. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!