Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Túl sok éber alvás,alacsony...

Beni1816 kérdése:

Túl sok éber alvás,alacsony mély alvás mitől?

Figyelt kérdés
15% a mély alvásom, 59 % az éber alvásom,és 9 óra után se vagyok teljesen kipihent,16 éves vagyok sportoló,alvás elött olvasni szoktam.

2022. jan. 16. 08:51
 1/9 anonim ***** válasza:
Na azért ezekben a számokban ne bízz annyira, nekem a nagyon drága okosórám akkor is azt mutatja, hogy alszok, amikor épp ébren vagyok. Hogy mitől, azt nem tudom, nekem a stressz tette teljesen tönkre az alvásomat.
2022. jan. 16. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ez igy nagyon kevés info.
2022. jan. 16. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

1.nekem is viszonylag drágább órám van( huawei watch gt 2) nekem teljesen pontos.

2.akkor milyen info kell még?

2022. jan. 16. 11:52
 4/9 anonim ***** válasza:
Stressz, sport, unalom, mikor kelsz fel, alszol, étrend, ital, vérkép?
2022. jan. 16. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
1 vagyok, nekem a Samsung Galaxy watch active írja azt, hogy alszok, mikor ébren vagyok.
2022. jan. 16. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Stressz tulzotabban nincs,heti 4-5 kondis edzés (aerob, kardió, állóképesség fejl., súlyzós)

Minden hétköznap 9:20 ra *idozetiem hogy elaludjak,6 órakor kelek

Csak vizet iszom,napi 3 liter minimum, egészséges életmód követek,tömegnövelek éppen.

2022. jan. 16. 13:24
 7/9 anonim ***** válasza:
akkor valószínű a sok edzés miatt van.
2022. jan. 16. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Senior Séf ***** válasza:

"Stressz tulzotabban nincs"

Az evidens stresszeken kívül (befizetetlen számlák, forgalmi dugó, tanárunk/ főnökünk/ párunk raplija, stb) létezik rejtett, csendes stressz is, mint hullámzó vércukorszint, felborult bélflóra, felborult cirkadián ritmus, sok edzés, monitorok kék fénye, a környezetünket napi szinten átszövő 8000 kemikália, stb. Ezek mind kortizoltermelésre késztetik a mellékvesét, a kortizol pedig a melatonin antagonistája.

2022. jan. 17. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A sportolás megnöveli a szervezeted készleteinek ürülését így tápanyaghiányra tippelek először. Pl a magnéziumhiány (ami a sportolók esetében elsőszámú hiány) okozhat sok alvás utáni fáradtságot.

Érdemes beruházni egy jó magnézium termékre - olyat nézz, amiben jó minőségű magnézium van (mert sokféle van, és a többség hulladék).


Kezd itt:

https://www.youtube.com/watch?v=Fyko1dmeYvU

2022. febr. 9. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!