Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit tennétek, ha a jó barátnőt...

Mit tennétek, ha a jó barátnőtök drogozna?

Figyelt kérdés

Kérlek segítsetek!

Van egy nagyon jó barátnőm, szinte a legjobb, mindent megbeszélünk, kiállunk egymás mellett. Már 1 éve depressziós, mindig le van hangolva és rászokott a cigire, ha teheti, leissza magát társaságban. De mindez nem is akkora baj, mint az, hogy megkérte az egyik ismerősét, szerezzen neki drogot. Füvet már többször hívott, de ez az ismerőse szerzett neki gombát és kipróbálta az LSD-t is, amitől rosszul lett és másnap nem jött suliba. Ezekről én tudok, meg az ismerőse, senki más. Nagyon félek, hogy valami baja lesz, az apja (aki neveli) nem tud semmiről. Beszéltem a fejével, de nem hat rá. Rosszul is lett tőle és ez a legrosszabb, hogy ha így hat rá, akkor ettől még kórházba is kerülhet. Mit csináljak? 16 évesek vagyunk, még csak nem is 18, hogy azt tegyen, amit akar

Köszönöm előre annak, aki segít


2010. szept. 12. 12:18
 1/6 anonim válasza:
74%

Mondd neki ezt:

"Kérlek térj észhez,ez nem vezet jóra... Mi váltja ki ezt nálad?? Nekem mindent elmondhatsz.

Majdnem ugyanez van nálam is az egyik barátnőm haverom vagdossa magát mert jól esik neki :(

2010. szept. 12. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Az elmúlt 1 évben nagyon sokat beszélgettünk, ha ki volt borulva, mindig próbáltam erőt önteni belé, de már nem megy! Akármit mondok neki, lesz*rja (elnézést a kifejezésért), de az, amit én mondok, az nem fontos, azokra hallgat, akiket alig ismer. Egyre mélyebbre süllyed, de senki nem tud neki segíteni, mert csak magával törődik
2010. szept. 12. 12:24
 3/6 anonim válasza:
74%
Mint mondtam beszélj vele,lehet hogy egyből nem foglalkozik vele de a szíve mélyén elgondolkozik
2010. szept. 12. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 teszla válasza:
Foglald le mással hogy nelegyen rá ideje narkózni
2010. szept. 12. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Még ha a világ legrohadtabb embere is leszel a szemében, szerintem mondd meg neki, minek után te már egy éve téped a szád, ha nem hallgat rád, akkor szólsz a szüleinek.

Nekik az lesz a dolguk, hogy orvoshoz vigyék, mind a leszokás miatt, mind a lelke meggyógyítása miatt.

Szerencsére még nem felnőtt, vagyis nem ő dönt.

Később, mikor rendbe jönnek a dolgok, meg fogja köszönni neked, de ehhez segítség kell.

Szerintem ha nem akarod, hogy végleg romba dőljön az élete, ez a legokosabb lépés.

2010. szept. 12. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem is szólj a szüleinek, mert még nem késő. Biztosan utálni fog, de valószínűleg a életét mented meg ezzel.
2010. szept. 12. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!