Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Pfizer mellékhatások vagy más?

Pfizer mellékhatások vagy más?

Figyelt kérdés

Január közepén kaptam a 3. pfizer oltásomat. Rá 3 napra láz, nehézlégzés, nyelési nehézségek. Orvos torokgyulladást állapított meg, ami viszonylag hamar véget is ért. Viszont Január végén visszatért a nehézlégzés és párosult mellé erős szívdobogás is és volt 1 nap amikor szédültem is. 3 héttel ezelőtt voltam kardiológusnál, ahol mindent rendben találtak, igaz az ekg-m nem volt teljesen tökéletes de mivel a 24 órás holter normális értékeket mutatott, az izgalomnak tudták be. Vérvételen mindent rendben találtak és kimutatták hogy lezajlott egy fertőzés. Ezután szinte teljesen elmúlt a nehézlégzés, viszont mellkasi fájdalmat, nyomást vagy enyhe, nagyon rövid ideig tartó szúrást éreztem a mellkasomon. Jobb,bal oldalt, középen és még lejjebb is. Ez többnyire ülő vagy fekvő pozícióban jött rám. Ez nagyjábol elmúlt 3 nappal ezelőtt, viszont ismét visszatért a nehézlégzés (nem olyan durva mibt egy hónapja), enyhe bal oldali hát fájdalommal. Véroxigén szint 95-99 ig volt mindenhol. Az lenne igazából a kérdésem, hogy ilyenkor mi a teendő? Mellkas röntgen, vagy valami más? Mert néha nagyon idegesít hogy egyszerűen nem tudom mi a problémám.


17/F



2022. febr. 28. 17:25
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Igen, pont a poszt covid miatt írtam kardiológust, mellkas rtg az nem sok mindenre jó. Mármint nyilván nincs se tüdőgyulladásod, se semmi ilyesmid, és orvosi javaslat nélkül elmenni magánba mindenféle vizsgálatra teljesen felesleges pénzkidobás.

Azt te tudod, hogy ezek a tünetek folyamatosak-e vagy rohamszerűek, utóbbi a pánik mellett szólna.

2022. febr. 28. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Olyan szempontból folyamatos, hogy nem múlik el 1-2 perc alatt csak csökken. Viszont azt észrevettem, hogy főleg reggel, ébredés után 1 órával van ilyen, meg délutánonként néha. Délben és este vagy éjszaka szinte egyáltalán nem volt ilyenem. Azt meg hogy rohamszerű, azt nem tudom, mert van hogy relatív hirtelen tör rám, van hogy nem. De ha lefoglalom magam valamivel, vagy beszélgetek valakivel, akkor alig vagy szinte egyáltalán nem érzem.
2022. febr. 28. 18:03
 13/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha lefoglalod magad és nem érzed, akkor az már tényleg pánik gyanús.
2022. febr. 28. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!