Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Depressziós a felnőtt lányom,...

Depressziós a felnőtt lányom, mégis mit tegyek? Engedjem, vagy ne engedjem el a kezét? Önálló lesz valaha? Egy kétségbeesett anya?

Figyelt kérdés

Van egy 21 éves nagy leányom, akivel már talán 10 éve is annak, hogy pszichológusokhoz, pszichiáterekhez járunk, mert valami nincs rendben. 16 éves korában diagnosztizálták a depressziót. Nagyon rányomta ez a bélyeget az életére, főleg mert szorongással, pánikrohamokkal párosult. A gimnáziumot még 9. osztályban ott hagyta, hiába okos lány nem tanult, nem ment társaságba, csak otthon fetrengett. Először lustaságnak gondoltam, se rá kelett jönnöm, hogy nem az.

Estin elkezdte a gimit, most áll érettségi előtt és nem tanul semmit. Egész nap fekszik, nem eszik, nem csinál semmit. Minden nap elmondja, hogy “na ma kitakarítok és tanulok”, de sosincs belôle semmi. Olyan mintha meg akarná tenni, de nem tudná.

Mindenen elsírja magát, fél a többi embertől, szorong a társas helyzetekben, hatalmas hangulatingadozásai vannak (reggel mosolyogva köszön, pár óra múlva elküld a pcsába bőgve ha megszólítom), volt, hogy a padlón wc-n rá, mert összeesve zokogott és állîtása szerint nem volt ereje felállni. Nagyon le van fogyva, nem igazán érdekli a személyes higiéna se. Illetve érdekli, mert időközönként megcsinálja, de azt is fárasztónak tartja.

Gyógyszerezésen rég túl vagyunk, szedtünk több fajtát is, volt amitől rossszabb lett, volt amitől kellemetlen testi tünetei lettek és volt ami csak átmenetileg segített. Most megint orvoshoz fog menni....

Nem tudom mi lesz vele. !:(

Nagyon féltem a gyerekemet, rengeteget sírok miatta, egy okos, szép lány és ezt kell látnom, ezt kell átélnie...

Egész nap a sötétben fekszik, zavarja a fény, a hangok, stb. Alvászavar is van.

Nem tudom mit hagytam ki, ne haragudjatok az összeszedetlen mondandóért.

Nem tudom mi lesz vele? Hogyan fog így élni? Volt aki azt mondta, hogy engedjem el a kezét, rakjam ki otthonról...szerintem ezzel csak rontanék a helyzeten, nemde?

Miből fog megélni ha mi nem leszünk? Végzettsége nincs, kérdéses hogy idén meg lesz e az érettségi... Az emberek között kellemetlenül érzi magát...nincs ereje semmihez és már annyi mindent kipróbáltunk vele ez a 10 év alatt:(((

Nagyon féltem! Nem akarom, hogy bántsa magát s egyebek.


2022. márc. 27. 19:32
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Kórházba sose vitted?
2022. márc. 27. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
77%

Reggel elküldeném mosdóba, majd raknék elé egy tál kaját, egyen, végül pedig kinyittatném vele a töri és magyar esszéket és nem állhatna fel addig, amíg xy tételt meg nem tanult, vagy le nem telt mondjuk 2 óra. Utána 2 óráig azt csinálna amit akarna, aztán mondjuk délután 2-től 5-ig szintén a felügyeletem alatt tanulna.


Sajnos vagy nem sajnos, úgyis leleszek százalékolva, de ilyen állapotban még nehezebb neki fogni bármi komoly dolognak is. Nekem nem volt semmilyen problémám, mégsem tudtam rászánni magam a tanulásra, csak az utolsó utáni pillanatban.


És ez csak a tanulás része. Oké, szorong, depressziós, gyógyszert is kapott már. De beszélgetni szokott vele valaki? Hogy mi a baja? Pszichoterápiát is kap 10 éve FOLYAMATOSAN, vagy csak gyógyszert?


Én azt mondom, legyen neki mire fókuszálnia jelenleg, kényszerítsd rá a tanulásra, mondd meg neki kerek perec, hogy muszáj egy érettségit szereznie legalább, mert sok munkához feltétel. Anélkül soha nem lesz munkája és ti nem fogjátok eltartani örökké.


Másrészt meg a tanuláson kívül, kellene neki terápia. Rendes. Állandó.

És legutolsó sorban, sokat segít, ha ő maga is akarja a gyógyulást, ha meg nem...akkor te semmit nem tehetsz.

2022. márc. 27. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

Már rég túl vagyunk, ott kapta az egyik gyógyszerét meg régen még anorexia miatt is voltunk bent , na azt is kihagytam :(

Nagyon megvert minket a sors ezzel a betegséggel. :(

Ha tudnám, hogy lesz aki mindig vigyáz rá, nyugodt lennék, de így nem vagyok. Önállótlan, beteg, szuicid hajlamai is vannak...

2022. márc. 27. 19:48
 4/24 anonim ***** válasza:
90%
Ha elutasítja a terapiát, az orvos se tud csodat tenni. A gyógyszer mellett kéne pszichoterápia. De hs nem közreműködő, akkor veszett fejsze nyele...
2022. márc. 27. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

Igen, ezt mar probaltam, de nem akarja, illetve nem tudja, nem tud koncentralni elmondasa szerint....

Nagyon orulnek ha egy erettsegit szerezne komolyan mondom ha legalis lenne meg fizetnek is a tanaroknak, ketsegbe vagyok esve hogy mi lesz a gyerekemmel.

2022. márc. 27. 19:51
 6/24 A kérdező kommentje:

Beszelgetunk/beszelgetnenk vele, de sokszor elutasitja. Pszichoterapiat most igaz nem kap, de kapott mar, megorobalom ravenni.

Ennel mar csak az rosszabb ha valaki elveszti a gyereket, teljesen kikeszultem :((((( Rajtunk kivul (en, ferjem) nincs senkije. Teljesen tapasztalatlan az emberekkel, evek ota nem jar emberek koze...

Felek hogy kihasznaljak majd, atverik, nem lesz munkaja es majd emiatt bantani fogja sajat magat.

2022. márc. 27. 19:56
 7/24 anonim ***** válasza:
73%
Az már a te hibád, hogy évek óta nem jár emberek közé. Ennyire tényleg nem kellett volna fognod a kezét. Szépen a kezébe adod a csekket, kirakod az ajtón és mehet kifizetni.
2022. márc. 27. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
89%

Nem értem, az orvos mit mond? Ez már nagyon súlyos depresszió, itt te már semmit nem tudsz tenni. A gyógyszer is talán már kevés ide, de nyilván ezt az orvosnak kell eldöntenie,hogy mit, mennyit ad.


Pszichiáter, akinek be kellene utalnia egy bentlakásos gyogyintezetbe, ahol gyógyszer és aktív terápia várna rá, hónapokig minimum...

2022. márc. 27. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem azért, de kicsit fordítva ülsz a lovon. Jelenleg arra nem képes, hogy a személyes higiéniát tartsa. Az érettségi most 20ad rangú dolog... Ha meg is szerezné nagy csodával, mihez kezdene? Semmilyen munkát nem tud elvégezni jelenleg, mert annyira rossz állapotban van.
2022. márc. 27. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
73%
Nem tudom, ha ennyire súlyos a helyzet, nem igaz hogy nem tudtátok lebeszélni a sokadik sikertelen gyógyszer után dokival, hogy fektessék be.
2022. márc. 27. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!