Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Depressziós a felnőtt lányom,...

Depressziós a felnőtt lányom, mégis mit tegyek? Engedjem, vagy ne engedjem el a kezét? Önálló lesz valaha? Egy kétségbeesett anya?

Figyelt kérdés

Van egy 21 éves nagy leányom, akivel már talán 10 éve is annak, hogy pszichológusokhoz, pszichiáterekhez járunk, mert valami nincs rendben. 16 éves korában diagnosztizálták a depressziót. Nagyon rányomta ez a bélyeget az életére, főleg mert szorongással, pánikrohamokkal párosult. A gimnáziumot még 9. osztályban ott hagyta, hiába okos lány nem tanult, nem ment társaságba, csak otthon fetrengett. Először lustaságnak gondoltam, se rá kelett jönnöm, hogy nem az.

Estin elkezdte a gimit, most áll érettségi előtt és nem tanul semmit. Egész nap fekszik, nem eszik, nem csinál semmit. Minden nap elmondja, hogy “na ma kitakarítok és tanulok”, de sosincs belôle semmi. Olyan mintha meg akarná tenni, de nem tudná.

Mindenen elsírja magát, fél a többi embertől, szorong a társas helyzetekben, hatalmas hangulatingadozásai vannak (reggel mosolyogva köszön, pár óra múlva elküld a pcsába bőgve ha megszólítom), volt, hogy a padlón wc-n rá, mert összeesve zokogott és állîtása szerint nem volt ereje felállni. Nagyon le van fogyva, nem igazán érdekli a személyes higiéna se. Illetve érdekli, mert időközönként megcsinálja, de azt is fárasztónak tartja.

Gyógyszerezésen rég túl vagyunk, szedtünk több fajtát is, volt amitől rossszabb lett, volt amitől kellemetlen testi tünetei lettek és volt ami csak átmenetileg segített. Most megint orvoshoz fog menni....

Nem tudom mi lesz vele. !:(

Nagyon féltem a gyerekemet, rengeteget sírok miatta, egy okos, szép lány és ezt kell látnom, ezt kell átélnie...

Egész nap a sötétben fekszik, zavarja a fény, a hangok, stb. Alvászavar is van.

Nem tudom mit hagytam ki, ne haragudjatok az összeszedetlen mondandóért.

Nem tudom mi lesz vele? Hogyan fog így élni? Volt aki azt mondta, hogy engedjem el a kezét, rakjam ki otthonról...szerintem ezzel csak rontanék a helyzeten, nemde?

Miből fog megélni ha mi nem leszünk? Végzettsége nincs, kérdéses hogy idén meg lesz e az érettségi... Az emberek között kellemetlenül érzi magát...nincs ereje semmihez és már annyi mindent kipróbáltunk vele ez a 10 év alatt:(((

Nagyon féltem! Nem akarom, hogy bántsa magát s egyebek.


2022. márc. 27. 19:32
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
67%

Szia.

Egyik ismerősöm is ugyan ez volt. Semmi eletkedve nem volt. Sulit is ott hagyta. Sötétben volt, nem jött ki a szobájából nem kommunikált nem fürdött. Végül kiderült,hogy skizofrén. Nem biztos,hogy a lányod is skizofrén,de kérdezz rá,hogy hall e hangokat.

2022. márc. 27. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
Nem az én hibám! Voltunk egy csomó orvosnál s nem hanyagoltam el! Látom sok a hozzáértő! Ide sem írok ki többet kérdést...
2022. márc. 28. 00:43
 13/24 anonim ***** válasza:
0%
Krónikus fáradtság szindrómára nem gondoltak az orvosok? Nekem nagyon annak tűnik...Persze depresszióval,szorongással fűszerezve.
2022. márc. 28. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
92%
Ez nagyon súlyos depresszió és szorongás. Kórházba kell vinni hónapokra. Ahogy 8-as írta.
2022. márc. 28. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
69%
Írtad, hogy anorexiás volt, most is le van fogyva, azaz gondolom alig eszik valamit. Nagy dózisú vitaminpótlás kellene neki (főleg B-komplex és D, plusz omega-3), enélkül esélye sincs rendbejönni.
2022. márc. 28. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
82%
#12: légyszi, ne sértődj meg! Senki nem szidott téged - pusztán szeretnénk tudni a részletes körülményeket. Mert enélkül nem lehet tanácsot adni. A fő kérdés alatti leírásból hiányzott, hogy hányszor és milyen célból volt már kórházi kezelésen, és egyáltalán volt-e....
2022. márc. 28. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
19%
Én is azt szeretném megkérdezni tőled, amit a 16-os. Mikor volt kórházban, hányszor, mennyi ideig, milyen terápiában vett részt?
2022. márc. 28. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
67%
Ne engedd el a kezét, de lásd be, hogy ez már nem a te kompetenciád. És nem is a gyakorié. Bentfekvős intézetre van szüksége, és ha annak vége (sokáig fog tartani..) , akkor lehet tovább lépni.
2022. márc. 28. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
18%

Szerintem meg nem tettél meg mindent. Ha pontosan ugyanazt csinalod évekig, illetve csinalja ő évekig, amit az orvos mondd, akkor esetleg.


Ez màr nem az a szint (régen nem sz-, hogy ilyen kuruzslások, mint d vitamin meg omega 3 meg ilyen hülyeségek segítsenek.


El sz orvoshoz, és kórház, bentlakásos, de azonnal. Minél tovább halogatod, annál rosszabb lesz

2022. márc. 28. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
73%

Most durva lesz,de volt ilyen ismerősöm.Amint meghaltak a szülei bekerült a kórházba,utána nem tudom mi lett,de öngyilkos lett.

Nem is azzal van a baj,hogy nem jár suliba (nekem pont az osztálytársaim csináltak ilyen tüneteket),hanem hogy nem tanul,de nyilván motiválatlan.

Fő dolgot lehagytad.A depresszió egy betegség,de valami mindig kiváltja azt.

Mik voltak a kiváltó okok?

2022. márc. 31. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!