Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Depressziós a felnőtt lányom,...

Depressziós a felnőtt lányom, mégis mit tegyek? Engedjem, vagy ne engedjem el a kezét? Önálló lesz valaha? Egy kétségbeesett anya?

Figyelt kérdés

Van egy 21 éves nagy leányom, akivel már talán 10 éve is annak, hogy pszichológusokhoz, pszichiáterekhez járunk, mert valami nincs rendben. 16 éves korában diagnosztizálták a depressziót. Nagyon rányomta ez a bélyeget az életére, főleg mert szorongással, pánikrohamokkal párosult. A gimnáziumot még 9. osztályban ott hagyta, hiába okos lány nem tanult, nem ment társaságba, csak otthon fetrengett. Először lustaságnak gondoltam, se rá kelett jönnöm, hogy nem az.

Estin elkezdte a gimit, most áll érettségi előtt és nem tanul semmit. Egész nap fekszik, nem eszik, nem csinál semmit. Minden nap elmondja, hogy “na ma kitakarítok és tanulok”, de sosincs belôle semmi. Olyan mintha meg akarná tenni, de nem tudná.

Mindenen elsírja magát, fél a többi embertől, szorong a társas helyzetekben, hatalmas hangulatingadozásai vannak (reggel mosolyogva köszön, pár óra múlva elküld a pcsába bőgve ha megszólítom), volt, hogy a padlón wc-n rá, mert összeesve zokogott és állîtása szerint nem volt ereje felállni. Nagyon le van fogyva, nem igazán érdekli a személyes higiéna se. Illetve érdekli, mert időközönként megcsinálja, de azt is fárasztónak tartja.

Gyógyszerezésen rég túl vagyunk, szedtünk több fajtát is, volt amitől rossszabb lett, volt amitől kellemetlen testi tünetei lettek és volt ami csak átmenetileg segített. Most megint orvoshoz fog menni....

Nem tudom mi lesz vele. !:(

Nagyon féltem a gyerekemet, rengeteget sírok miatta, egy okos, szép lány és ezt kell látnom, ezt kell átélnie...

Egész nap a sötétben fekszik, zavarja a fény, a hangok, stb. Alvászavar is van.

Nem tudom mit hagytam ki, ne haragudjatok az összeszedetlen mondandóért.

Nem tudom mi lesz vele? Hogyan fog így élni? Volt aki azt mondta, hogy engedjem el a kezét, rakjam ki otthonról...szerintem ezzel csak rontanék a helyzeten, nemde?

Miből fog megélni ha mi nem leszünk? Végzettsége nincs, kérdéses hogy idén meg lesz e az érettségi... Az emberek között kellemetlenül érzi magát...nincs ereje semmihez és már annyi mindent kipróbáltunk vele ez a 10 év alatt:(((

Nagyon féltem! Nem akarom, hogy bántsa magát s egyebek.


2022. márc. 27. 19:32
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
73%

#20: Hát igen, ezt jó lenne tudni. Mert ezek szerint egyetlen szakember se ment a "mélyére". Ezt írja a legelején:


"Van egy 21 éves nagy leányom, akivel már talán 10 éve is annak, hogy pszichológusokhoz, pszichiáterekhez járunk, mert valami nincs rendben. 16 éves korában diagnosztizálták a depressziót. "


Tehát már 11éves korában is voltak olyan tünetek, hogy pszichiáterhez kellett vinni...? És senki nem kutatta ki az okát?

2022. márc. 31. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
80%

"Van egy 21 éves nagy leányom, akivel már talán 10 éve is annak, hogy pszichológusokhoz, pszichiáterekhez járunk, mert valami nincs rendben. 16 éves korában diagnosztizálták a depressziót. "


Igen, és ez mit jelent? Ha csak jártak,és váltogatták, és nem csinálták azt, amit az orvos és a pszichológus mondd, akkor megette a fene.


ÉN nem hiszem egy orvos is ennyire elhagyta volna a beteget,nkert a fentiek alapján már rég egy bentfekvős helyen kellene lennie.

2022. márc. 31. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
80%
22: egyetértek! A leírt tünetek alapján már régesrégen kórházi ápolás, és hosszútávú megfigyelés, terápia, stb. kéne legyen.
2022. márc. 31. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
100%

Én is voltam depressziós,és igaz nem ennyire,de nekem nem pszichológus vagy ilyesmi segített.

Hanem a probléma megoldása,amiből fakadt.

Családi probléma? Szociális zavarok? Régi szerelmi bánat? Mert azt kell megoldani,amiből ered nála a mentális betegség.Különben gyógyszerezhetitek,vihetitek akárhova,nem fog meggyógyulni.

2022. ápr. 10. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!