Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért ájultam el majdnem?

Miért ájultam el majdnem?

Figyelt kérdés

Ma éjfél után történt nem sokkal.

Megfürödtem, már megtörölköztem, már a hajamat töröltem, amikor véletlenül kiejtettem a kezemből a törölközőt, ezért, hogy ne essen le a földre, reflexből utána kaptam, majd azzal a nagy lendülettel tökön vágtam magam. (ha-ha -_-)

Ekkor még csak ott fájt, de utána valamiért hányingerem kezdett lenni. Ilyenkor szenvedtem egy ideig, aztán ez idővel egyre erősödni kezdett, majd kicsit szédülni kezdtem, közben elkezdtem izzadni, és sápadt is lettem. Le kellett ülnöm.

Nem akartam hányni, de később már nagyon hányingerem volt, ezért elindultam a wc felé. Amikor odaértem, elsötétült szemem előtt a világ, még sosem volt velem ilyen. Szédültem, folyt rólam a víz, inkább leguggoltam, ha elájulok, legalább ne koppanjak olyan nagyot.

Miután ezt megtettem nagyon hamar rendbe jöttem, csodálkoztam is, semmi bajom nem volt. Nem értem, hogy történhetett. Ez az egész tartott kb 15 percig.

Szerintetek miért volt ez? Illetve mit lehet tenni ilyen esetben? És történt-e már veletek hasonló?


2022. máj. 1. 15:14
 1/2 anonim ***** válasza:

A vérnyomásod esett le a véletlen trauma hatására.

Jól tetted, hogy leguggoltál, ez általában segíteni szokott ilyenkor.

Velem történt hasonló, és mindig extra nagy fájdalom hatására (ujj-ízület sérülés, vádli izom mikrorepedés, lábujj sérülés - mikor belerúgtam véletlen a küszöbbe stb) Egyébként nekem vérvételkor is hasonló tüneteim szoktak lenni.

2022. máj. 2. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi
2022. máj. 5. 21:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!