Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan ne érezzem magam...

Hogyan ne érezzem magam fáradtnak az iskolában, iskolához?

Figyelt kérdés

Mondhatjátok nyugodtan, hogy hát ez csak iskola, de egyszerűen olyan lelki kimerültséget okoz, amiből következőleg órák helyett képes lenné aludni.

Jelen pillanatban is keresem az okot, hogy felkeljek és végig húzzak egy újabb napot.


16 éves vagyok, sportolok és viszonylag sokat vagyok kint a természetben. Sok folyadékot fogyasztok minden egyes nap, nem emiatt áll fent a probléma.

Az iskolai óráimat és a köztük lévő szüneteket javarészt egyedül vagyok kénytelen tölteni, enyhén ki vagyok rekesztve s többiek közül.


Úgy érzem, robot üzemmódot élek; felkelek, iskolába megyek, tanulok, sportolok és alszok…


Valakinek bármi tanácsa?


2022. máj. 11. 06:51
 1/5 anonim ***** válasza:
Esetleg a korai lefekvés? Ott sok extra alvásidő nyerhető a tévézés, gépezés stb. elhagyásával.
2022. máj. 11. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
9:40 körül fekszem le, olvasok egy 20-30 percet és alszok. Úgyhogy napi 8-9 órákat alszok.
2022. máj. 11. 07:21
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az ok: "enyhén ki vagyok rekesztve s többiek közül" - ez van a lelki teher mélyén. "Úgy érzem, robot üzemmódot élek" ezt kell megszüntetni... Az alvás napi ritmusban történjen: korábban menj aludni, magadtól ébredj időben, és kelj is fel rögtön, hétvégén is. Alvás előtt ne gépnél/telefonnál időzz, hanem olvass, rajzolj, naplót írj. Napló: ezt is napi ritmusban, kézzel, tollal, papírra/füzetbe (nem vagyunk robotok, gépek, a kézimunka nagyon hiányzik). A napló nagyon hasznos önismereti lehetőség. És minél jobban megismered önmagad, annál nagyobb lesz az önbizalmad (hiszen tudni kell, kiben bízunk:). Ha egyedül vagy, figyelj, és abból is mélyül a létszemléleted, önismereted. És előbb-utóbb barátokat is találsz, nem érzed majd magad kirekesztettnek.

Ezekre gondoltam, hogy segítő lehet. Segítő lenne, ha elolvasnád Marcus Aurélius filozófus császár, hadvezér naplóját. A csaták, császári teendők után lement a Garam partjára, egyedül, magányban írta le gondolatait - amely azóta századokon át sok embernek segítő lett az életútján.

könyvalakban lenne jó olvasni

[link]

[link]

2022. máj. 11. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Majd ha idősebb leszel, akkor a programból kijön még a sportolás is, meg a 8-9 óra alvás is...
2022. máj. 11. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hármasnak a hasznos választ, a könyvnek is utána fogok nézni!


Négyes: Lehetséges, hogy így lesz, bár sportolni addig szeretnék, amíg az egészségem engedi. Ám ha ilyen problémáim lesznek a jövőben, azt majd akkor megoldom és foglalkozok velük. Most a jelenlegi lelki világom és az egészségem a legfontosabb

2022. máj. 12. 06:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!