Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Most már az idegbaj kerülget,...

Most már az idegbaj kerülget, valaki segítsen?

Figyelt kérdés

Szóval a sztori annyi röviden, hogy elméletben elkaptam a rühességet, háziorvos véleménye szerint. Már 3x2 adaggal kentem le magam, először oltári módon viszketett mindenem, mindenhol. Aztán kicsit javult. Minden nap feltöröltem, kimostam a ruháim 60 fokon, meg ágynemű, párnahuzatot.


Erre sajnos egy 4-5 nap különbséggel megint vissza estem, mert közbe is voltak apró foltok. Én mondtam az orvos aszisztensének, hogy írjon már ki még egy adagot, de azt mondta, hogy annak amit már használtam, elégnek kell lennie. Aztán végül csak most a héten mentem el orvoshoz ezzel.


Most megint kaptam azt, amivel le kell kezelnem magam. Le is kezeltem. Ágyat átvasaltam, már olyan meleg volt, hogy hozzá se tudtam érni, mert égetett, jól szét is csesztem a matracot egy ponton kifakadt. Átvasaltam a lepedőt is, amin feküdni akartam az este.


Mennyire normális, hogy még napközbe mindig azt érzem pár helyen, hogy tű szúrás szerű fájdalom, majd még mindig vannak nagyobb felületű kiütések?

Nem kellene, hogy hasson a szer? Még nem lett rólam le mosva. Most inkább mellkasomon, meg hónalj alatt jött ki. Ott meg vastag rétegben állt rajtam a szer. Azt mondták, hogy olyan erős szer, ami mindent ki öl a bőr alól.

Sokszor látok és törlök le a bőrömről ilyen fekete kis foltokat, szerintem bogarak. A rüh atkára azt mondják, hogy szabad szemmel nem látható. Akkor az még is mi? Meg esküszöm, néha tökre olyan érzés, mint ha mászkálnának rajtam. Nagyon szar érzés.

Már tiszta idegbeteg vagyok. :(


2022. jún. 16. 14:13
 1/10 A kérdező kommentje:
ja és egyébként ugye ezt a 24 órás szert kaptam, amit 24 óra után kell lemosni fürdéssel. Szóval ha ilyen sokáig hat, akkor miért érzem még is a szúrásokat, meg miért van kiütés? Még se halt meg mind? Vagy még se használ 24 óráig ahogy kéne?
2022. jún. 16. 14:16
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Bőrgyógyászat?
2022. jún. 16. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ágyi poloska nem lehet? Nincs szúnyogcsípésszerű kiütésed ami erősen viszket?
2022. jún. 16. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Bőr alá fúrják magukat, ott pedig a tetemeik is okoznak irritációt egy darabig. Pár hét múlva kiderül, hogy sikeres volt-e a kezelés.
2022. jún. 16. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nem, nem ágyi poloska, ebbe biztos vagyok. Ez egy nagy matrac volt, amit apum vett használtan... -.-. Az ágyi poloska azért látszódna. Én arra tippelek, hogy rühes volt az előző gazdája és ezért akart tőle megszabadulni. Valószínűleg egy hét se telt el ez eladás között, és ez fertőzött le 2 hónap alatt. A kiütések van, hogy ritkábban kis foltok, de amik most vannak rajtam, azok nagyobb felületűek. Már most kínzásból felvettem egy pulóvert magamra, amúgy félmeztelen császkálok itthon. Egyedülálló vagyok és sajnos munkanélküli. Le akartam jelentkezni közhasznúra, de ez a szar vissza tart, aminek nem örülök.
2022. jún. 16. 14:45
 6/10 A kérdező kommentje:
Mellesleg a pulóvert azért vettem magamra, mert azt mondták, hogy ezek nem bírják a meleget.
2022. jún. 16. 14:46
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha a gyógyszerköltséget és a kártevőirtást is nézzük, talán olcsóbb lett volna egy új matrac. Nem is tudom, hogy egy matracból hogy lehet kiszedni, ha ennyire erős a fertőzés, bármi is ez. Szét is fog szóródni az egész lakásban.
2022. jún. 16. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem látszódik az ágyipoloska, nagyon rejtőzködő, éjjel jön elő lakmározni, de nappal is megjelenhetnek kiütések. Használt matracnál megvan az esélye, hogy az is lehet benne.
2022. jún. 16. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Őszintén szólva ezt csak én gondolom, hogy a matractól lett. Az embert ezt bárhol elkaphatja mástól. Buszon, vonaton, olyan helyen, ahol más után ülsz le, fekszel le. És mivel nem szoktam más ágyába feküdni, mellesleg férfi vagyok, így marad az, hogy akár vonaton is elkaphattam.
2022. jún. 16. 14:55
 10/10 A kérdező kommentje:
Amúgy meg ha kitudnám tenni egy hétre a matracot, már ha tényleg az fertőzött, akkor egy hét alatt simán kipusztulnának belőle. Elvileg csak 3 napig maradnak életben élő szövet nélkül.
2022. jún. 16. 14:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!