Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Jó, hogyha ropog?

Jó, hogyha ropog?

Figyelt kérdés
Fàj a derekam. Konkrètan a farokcsont. Voltam elektro fizikoteràpiàn, de 2 napig volt hatàsos. Egy baràtom azt mondta, feküdjek hanyat, elsőnek húzzam fel az egyik tèrdem, majd tartsam ott, engedjem le, majd a másikat is ugyan így. Ezt pàrszor ismèteljem, majd ugyanúgy hanyatt fekve, egyik làbbal kezdjek el biciklizni. Tegyek meg a làbammal egy kört, majd tegyem le, ès vègül a màsikkal. Na most, mikor a jobb làbbal csinàlom roppan egy nagyot. De nem fàjdalmas, csak furcsa, de a ballal nem. Valamit roszul csinàlhatok, vagy esetleg ez a gyakorlat nem jó nekem?
2022. júl. 5. 07:30
 1/6 anonim ***** válasza:
De mi roppan? A térded vagy a csípő ízületed? A derekaddal el kellene menni egy gerinc MRI vizsgálatra. A barátod által mondott gyakorlatok a gerinctorna egy része. Ez hasznosabb lehet a fizikoterápiánál, de tudni kellene a fájdalom okát, hogy testre szabott tornát tudjanak ajánlani.
2022. júl. 5. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
2022. júl. 5. 09:10
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem vagyok szakértő, csak régóta problémáim vannak a gerincemmel. Szóval, az orvosi kifejezések nem az én asztalom. Azért az ambuláns lapod alapján gondolom voltál gerinc röntgenen és úgy tűnik, hogy a porckorongoddal van némi probléma. Engem ilyenkor már egyből küldtek MRI-re és utána egy gerincsebész kielemezte a felvételeket, ami porckorongsérvet mutatott ki.
2022. júl. 5. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Engem. Nem küldtrk MRI re :(
2022. júl. 5. 09:52
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha nem szűnik a fájdalom kérd, hogy küldjenek.
2022. júl. 5. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 krwkco ***** válasza:

Nekem évtizedekig fájt a hátam. Egyszer annyira, hogy egy rossz mozdulat okozta fájdalomtól elájultam. Szintén hiányzott a gerinc alsó szakaszának íve.

Két dolgon változtattam. Az autóülésben izofoam rétegekből csináltam egy betétet, ami ülés közben kialakítja ezt a görbületet. (Sok réteg alufoliával vettem mintát a hátamról és aszerint ferdéztem le a rétegeket. :-) )

A másik, hogy az ágyamban a medence és fenék magasságban van egy habbetét. Azt figyeltem meg, hogy a besüllyedő ágyaktól egy éjszaka alatt megfájdul a hátam. Az ágyamon a legmagasabb pont (a párnától eltekintve) középen van. Hosszában és keresztben is.

Évek óta semmi bajom. Esetleg próbáld meg Te is.

2022. júl. 5. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!