Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Erős szívverés?

Erős szívverés?

Figyelt kérdés

20 éves lány vagyok, jópár évig anémiám volt, de tavalyra már szinte el is múlt.

Voltak azonban túl erős szívverésre már korábbi panaszaim is pár hónapja, ezért elküldtek röntgenre, ultrahangra, ahol azt mondták, hogy minden rendben. Most viszont úgy érzem, erősebben jön vissza:( Az elmúlt egy hétben olyan erősen dobog, hogy szinte elszédülök, valamelyik nap csak sétáltam és beszélgettem, hirtelen a bal fülemre szó szerint semmit nem hallottam, csak ezt az iszonyú erős szívdobogást. Érzek nyomó fájdalmat is a mellkasomban, a szívem tájékán.

A vérnyomásom mindig alacsony volt, 92-97, az utóbbi egy hétben ugrott meg 105-110 közé.

Nem vagyok stresszes, semmi konfrontáció nem ér a mindennapokban, egészségesen étkezem, nem sportolok.


Menjek újra dokihoz vagy hagyjam?



2022. júl. 15. 07:38
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Menj el.

Ha nem találnak semmit, valszeg panikrohamod/szorongásod van, biztos pszichés eredetű.

2022. júl. 15. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
85%

“Nem sportolok” ez a probléma :)

Én ugyanebbe szenvedtem mint te fiatal nőként, nàlam is mindent rendben találtak.

2 dolog: sport és sok víz.

Sport: ha a szíved nincs edzve akkor spontánúl összevissza verhet, szívritmuszavar, stb. Mert kíméled. Pedig nem szabad “kímélni” ergo semmi sport mert az pont visszaüt és a legrövidebb busz után futás is kikészít. Próbálj minden második nap az intervál futást. 200/400 méter futás, ugyanannyi méter séta. Ebből 8 kört.

Víz: ha keveset iszol a szívnek többet kell dolgozni és többet kell pumpalnia a besűrűsödött vért. Igyál naponta minimum 2,5-3 l vizet.

2022. júl. 15. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Senior Séf ***** válasza:
67%
Szerintem is puszta dehidratáció. Csajoknak gyakori hiba, hogy mivel nem akarnak pisilni járni, nem isznak eleget.
2022. júl. 17. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Hogy vagy most ? 1 hete velem is hasonló van.
2022. júl. 19. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!