Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha olyan túl sokat dolgoznak...

Ha olyan túl sokat dolgoznak az ápolónők/ápolók, meg túl vannak hajszolva, akkor mégis sokan közülük hogyhogy brutálisan el van hízva?

Figyelt kérdés
Sok ilyen ápolónőt látok. Mégis ez hogy lehet? Mert ha csak átlagos tempóban dolgozna, akkor sem tudna felhízni mondjuk 130 kilóra.
2022. aug. 30. 08:22
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

5-öske, tolj már le egy 12 órás műszakot, ahol 40 beteget kell(ene) minőségileg ellátni, és csak utána szájalj.


Nem, nem lehet ennyi beteggel érdemben foglalkozni, és kb pisilni nincs időd sokszor, nemhogy normális ételt normális időben enni.


Sport pedig - ugye csak viccelsz?

2022. aug. 30. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Miért nem csak az ápolónők munkáját megértő és elismerő betegek kerülnek kórházba?

Miért nyűgösebb az ember, ha kórházi ápolásra szorul.?

.

A fenti kérdéseket megválaszolva választ kapsz kérdésedre.

2022. aug. 30. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

"Nem ám a lustaság és a sok zabálás"



Gondolkozz mielőtt beszélsz könyörgöm.... lustaság? Kíváncsi lennék hány km futkozás jut nekik naponta. Sok zabálás? Nyugodtan pisilni nincs ideje, nem normálisan enni, örül, ha pár falatot eszik közben...

2022. aug. 30. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Sok tényező közre játszik.


Én amit egyetemi gyakorlataim során megfigyeltem az az, hogy minden nap vödör számra isszák az 1,25ös Pepsit. Illetve folyamatosan rendelt, gyorséttermi kajákon élnek. Nem volt olyan nap amikor ne rendeltek volna vagy mekit vagy KFC-t. Ezen kívül még sokat nassolnak is. Amikor van idejük kicsit leülni akkor állandóan vagy csokoládé vagy valami sós rágcsálnivaló van náluk.


Ezeken kívül genetikai okai is vannak, hogy elhízottabb egy ápoló. Ugyanis aki hajlamos rá annak nem nehéz, de egyébként én találkoztam csontsovány ápoló nőkkel is.


Az, hogy nagy a hajtás az igaz. Reggel műszakváltáskor szinte azonnal kezdődik az őrület. Esetleg amíg az éjszakások még nem mentek el addig van idejük leülni egy kicsit. De ez 3-5 perc maximum és utána azonnal fürdetés-ágyazás. Ez azért egy olyan osztályon ahol sok az immobilis beteg elég hosszas és nagy erőfeszítést igényel. Aztán, ahogy ezzel végeztek szaladnak a vérnyomás mérőkkel mert ez is fontos.

Na ha ez megvan (laza 1,5-2 órás procedúra) akkor van idejük leülni egy 20 percre, de a betegek szinte 5 percenként nyomogatják a nővér hívót és olyankor rohanni kell.


Most tovább nem írom mert nem akarok regélni de hosszú és fárasztó.

2022. aug. 30. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Én is voltam már kórházi gyakorlaton, rengeteg pesti kórházat megjártam, rengeteg ismerőst szereztem, de én még egyszer sem láttam, hogy mekiztek vagy kfc-ztek volna

Minek is tették volna, amikor a konyhán kedvezményesen megkapták az ebédet? O.o

Részben amúgy ezért nem mentem kórházban, csak privatban dolgoztam Magyarországon. Most meg külföldön, mert ott meg aztán tényleg azt csinálom, ami a munkám és nem delegalnak a fejemre olyan procedurakat, amihez kvázi tulkvalifikalt vagyok. :) De talán itt kipihentebbek az emberek, mert itt tényleg fel van osztva a munka, nem úgy mint a Magyarországon, hogy a segedapolo is lassan olyan dolgokat megcsinalhat, ami nincs benne a kompetenciakoreben... (Nyilván a létszám hiány miatt, sajnos....)

2022. aug. 30. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

#15 Én vidéki kórházban voltam gyakorlaton, itt rendszeresen hozatták a kaját maguknak. Persze itt is megkapják a kaját, van is aki él vele de a többség nem.


Lehet nincsenek megelégedve a minőséggel vagy nem tudom.

2022. aug. 30. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
53%

"Lehet nincsenek megelégedve a minőséggel vagy nem tudom."



Ettél valaha kórházi kaját?

2022. aug. 30. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
50%

#17 Elvileg ők nem azt kapják amit a betegek.


A kórházi kaját ismerem, mikor régen bent feküdtem nem volt gusztusom megenni, most gyakorlat során sokat etettem. A legundorítóbb dolognak az egész gyakorlat során a kórházi kosztot tartottam pedig azért pelenkáztam is meg sebet is kötöztem de a kórházi kajától ezerszer jobban undorodtam mint ezektől.

2022. aug. 30. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok nôvér, de a szressz-étketés-hízás vonalon saját tapasztalat: ha van időm főzni, sokkal kevesebb kalóriával jóllakom, mintha bolti készételeket eszem. Stresszes időszakban mindig több édesség fogy.


Persze lehet valaki erkölcsi nagyság, hatalmas önuralommal, aki ilyen körülmények között se hízik el. Nekem nem menne. Elég baj, ha valakit olyan körülmények közé szorítunk, ahol már az egészségmegőrzés is hőstettszámba megy.

2022. aug. 30. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!