Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » COVID oltás, hogyan döntsek?

COVID oltás, hogyan döntsek?

Figyelt kérdés

Előljáróban annyi, hogy még, mikor bejöttek az oltások, akkor a szakorvosomtól kaptam egy papírt, hogy a betegségem miatt nem kaphatok oltást.


Én betartottam minden járványügyi intézkedést.


A gond ott van, hogy most egyre többen covidosak, és egyre több oltatlan/vírustagadó/oltásellenes ismerősöm van nagyon rosszul és szenved a tünetektől, szövődményektől.


Be merjem-e adatni az orvosi tiltás ellenére az oltást?


2022. szept. 8. 10:42
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
5%
#10: mert ő nem kaphatja el a Covidot? Nem félhet attól, hogy hogy fogja viselni, ha elkapja?
2022. szept. 8. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Én csak elkezdtem félni.


Nem az érdekel, hogy világszerte hány %, hanem az, hogy ahol élek + a munkahelyemen 10/8 ember covidos.

2022. szept. 8. 11:24
 13/18 A kérdező kommentje:
#8, és mi a védettségi valódi célja?
2022. szept. 8. 11:26
 14/18 anonim ***** válasza:
91%
#11 Ne haragudj, de ki beszél itt erről? Én azt írtam, hogy aki okkal nem kaphatott oltást, az nem aggat ilyen megbélyegzést másokra. Ilyet az csinál, aki provokatív szándékkal tette fel a kérdést.
2022. szept. 8. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
75%
Kérdező, szerintem te most ne oltást kérj, hanem vásárolj néhány FFP3 maszkot meg kézfertőtlenítőt, a maszkot minden zárt térben használd, a kézfertőtlenítőt meg ésszerűen.
2022. szept. 8. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Várandósan eszedbe ne jusson!

Egyik ismerősöm magzata meghalt az oltás után, egy másik meg már 2x elvetélt az oltás óta.

Amúgy egy gyereke már mindkettőnek van még oltás előttről...

Elég szomorú ez.

Terhesen semmiképp ne adasd be.


Már rég átestél a covidon legalább 1x, de ha emberek közé jársz, akkor többször is.

2022. szept. 8. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, nekem a refluxom erősödött fel oltást követően, az anyukámnak szívritmusszabályozót kell szednie a 3. dózis óta (mindkét esetben megvolt a genetikai adottság, de a tünetek érdemben felerősödtek). A félbátyám nagyapja pedig meghalt az oltás után nagyjából 12 órával. Ez három olyan közvetlen tapasztalás, amely rendkívüli mértékben negatív irányba fordította a Covid oltással kapcsolatos megítélésemet.


Én, ahogy a környezetemben sokan, a nyáron átestünk rajta, én gond nélkül, a többiek változatos (tünetmentes - középsúlyos), de kórházi kezelést egyébként nem igénylő tünetekkel.


El kell fogadni, hogy a Covid az életünk része lett, új variánsok bukkannak fel és nem lesz olyan járványügyi intézkedés, amely érdemben lassítaná a terjedést. (Ne higgyük azt, hogy a maszkviselés érdemben lassítja a járványt, akkor nézzünk csak rá a maszkviselést előíró ázsiai országok járványgörbéire az elmúlt pár hónapban). Az oltás felvételéhez alapvető feltétel lenne, hogy az biztonságos legyen, nos, ez az, amiben jelenleg kételkedem. Ehelyett jobban bízom abban, hogy már 2-szer átestem rajta és az én személyes tapasztalatom is inkább az, hogy az vészeli át most könnyebben, aki már legalább egy alkalommal elkapta. Ehhez képest aki a végletekig próbálta óvni magát, az most első alkalommal megszenvedi, függetlenül az oltási státuszától.

2022. szept. 9. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

Óh a COVID oltás nem ellenjavalt senkinek, az maga a palackozott védelem, ami után a vírus úgy pattan le rólad mint a golyóálló mellényról.

Az ne zavarjon, hogy terhesként még az aspirin, vagy a hashajtó is mérlegelendő, de egy kísérleti gyógyszer az biztosan jót fog tenni.

Ahogy a plakáton a doktorbácsi mondta, hatásos és biztonságos, csak ne felejtsd el beadatni magadnak 4 havonta az újabb adagot. Biztos ami biztos.


UI: Rokonomnál autóimmunra a háziorvos simán ajánlotta és tolta be az orosz vakcinát. Annak ellenére, hogy még a gyártó sem ajánlotta. Aznap este már a úgy kellett ráhívni a mentőket, több hétig volt a kórházban. Az eddig javuló/stagnáló állapota pedig baromira visszaesett. Természetesen mindenki széttárja a kezét.

2022. szept. 11. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!