Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért nem adhatok vét 50 kiló...

Miért nem adhatok vét 50 kiló alatt?

Figyelt kérdés

Szüleim rendszeres véradók voltak, amíg megtehették, még díjat is kaptak, szép és önzetlen dolognak tartom. Én is 0-ás vagyok, ahogy ők, de soha nem tudtam még vért adományozni, mert nem vagyok 50 kiló felett. Miért nem adhatok és miért nem vesznek akkor kevesebbet, ha túl sokat nem adhatok?

Hízni nem tudok sajnos, 13-14 éves korom óta 45 kg körül vagyok, 154centi magasságommal. Volt már, hogy ismerősnek kértek volna irányított véradást, de én így nem adhattam sajnos. Félek, hogy egyszer családtagnak kellene adni, de a kevés súlyom miatt nem tehetem meg majd és bűntudatom lesz. Próbálok hízni, mindig is próbáltam, de a max amit elértem az éppen 50 kiló volt és csak pár hónapig tartott az is.

27 éves vagyok egyébként, enyhe vérszegénységem van (mindig is volt), de a doki szerint az még normális.



2022. dec. 27. 21:04
 1/6 anonim ***** válasza:
54%
Mert kevesebb vért tudsz termelni,így több idő termelni.
2022. dec. 27. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
52%
Ha még vérszegény is vagy, akkor meg pláne nem: nem adhatsz másnak a saját egészséged rovására.
2022. dec. 27. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
79%
Az az oka ennek a szabálynak, hogy egy véradótól egységesen kb. 450 ml vért vesznek le (ebből egy egység vörösvértest-koncentrátum lesz, illetve plazma és vérlemezke). Mivel a vér össztérfogata felnőtt embernél nagyjából arányos a testtömeggel (azért nagyjából, mert igazából a zsírmentes testtömeggel kifejezettebb az arányosság), meg kellett húzni egy határt, hogy a véradó egészségét ne veszélyeztessék. Neked a 45 kilóval egészen más lenne ennyi vért leadni, mint egy 100 kilós csupa izom testépítőnek.
2022. dec. 27. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ezek egyenként is kizaró okok.

Senki nem lehet semmilyen donor, ha az az ő egészségét veszélyezteti.

2022. dec. 27. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Valamikor 45 kg volt a határ, és te azzal adhattál volna vért. Azóta emelhették 50 kg-ra. Viszont vérszegény vagy, így mégsem engednének vért adni, amíg abból meg nem gyógyulsz, mivel a véredre neked van szükséged.
2022. dec. 27. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
81%

Az 50 kg pl azért fxság, mert egy 150 centis nő nem feltétlen ilyen súlyú, mégis makk egészséges attól.


De egy 174-5 centis nő meg simán adhatna, holott az 50 kg már kórosan kevés súly neki.

2022. dec. 28. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!