Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Anorexiás vagyok, mit csináljak?

Anorexiás vagyok, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

19 vagyok, lány, 171 cm és 45-46 kg. 600-1000 kalória között mozog a napi étel bevitelem, emellett sokat edzek. Nem biztos, hogy teljesen anorexiás vagyok, de félek, hogy nagyon hamar kórházba fogok kerülni ilyen súllyal. Napról napra egyre kevesebbet eszek. Mit csináljak? Elmenjek pszichológushoz? Ha igen akkor mi lenne a jobb, magán pszichológus vagy kórházi?



2023. febr. 9. 16:37
 1/10 anonim ***** válasza:
15%
Menj el a mekibe, és zabálj.
2023. febr. 9. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
22%
Szia! Elôször jelentkezzél be egy belgyògyàsz orvoshoz, aki segiteni fog biztosan.
2023. febr. 9. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
19%

Egyél. Elmész a pszichológushoz, és fizetsz neki hogy ezt mondja?

Én meg most jöttem haza a munkából, mindjárt nekiállok és éjfélig zabálok.

Mennyivel olcsóbban megúszod.

2023. febr. 9. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
91%

Végre.

Szólj olyan felnőttnek, akiben bízol. Iskolaorvos, szülők, ofő - valaki olyan, akire tudsz számítani.

2023. febr. 9. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
72%
4-es válaszóló 👍
2023. febr. 9. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha megengedheted anyagilag, akkor magán pszichológushoz is mehetsz. Államit találhatsz kórházban, rendelő intéztetben. Nem kell beutaló. De pszichológus legyen, ne pszichiáter, utóbbi csak gyógyszert ír fel, nem kezel.

Családsegítő vagy ifjúsági központban is találhatsz ingyenesen pszichológust.

Vannak olyan csoportterápiás kezelések, ahová lehet menni. Budapesten pl Tündérhegy, Thalassa ház. Ha budapesti vagy, a SOTE Magatartástudományi Intézte kifejezetten 18 év feletti, 15-ös BMI feletti evészavarosokkal foglalkozik.

2023. febr. 10. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
23%
Egyél többet. Mondjuk én kevesebbet eszek mint te de nem félek attól hogy anorexiás leszek e vagy sem mert rajtam ál hogy én mennyit eszem egy nap..... Ugya úgy ahogy rajtad is... nem kell játszani magad ülj neki és egyél olyan ételeket amiket szeretsz es hízni fogsz.... 40kiló vagyok és 155 cm. Ha nagyon éhes vagyok akkor eszem rendesen mijdenböl aztán edzek egy 30percet és ennyi.... de nem mondanám magam anorexiásnak mivel nem látom magam kövérnek látom azt a tükörbe hogy vékony vagyok. És ha elhívnak mekizni akkor nem utasítom vissza........
2023. febr. 12. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
79%
7: de, anorexiás vagy.
2023. febr. 12. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
31%
Nem vagyok anorexiás. Mert én eszem az anorexiások nem esznek 😆😆 edzek igen minden nap 30 vagy akár egy órát de ez nem azt jelenti hogy anorexiás vagyok. Ha apa mondja hogy megyünk moziba akkor csak a patogatott kukoricia miadt megyek és visszafele megálunk a mekibe és eszem rendesen.egy anorexiás nem tenné ezt. Nekem nincs testkép zavarom látom mien sovány vagyok.
2023. febr. 12. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
100%

Szia! Kérlek ezekre a hülye válaszokra ne is hallgass, azok akik azt se tudják mi az az anorexia meg hogy mivel jár nem tudom mit keresnek itt???


Szóval, ha rendszeresen edzel nem lesz elég 600-1000 kalória

Ha így folytatod edzés közben

elfogsz ájulni (főleg ha kondiba edzel). Próbáld meg a kalóriádat növelni mondjuk először 1250re kb. (Ez lenne a minimum kalória bevitel) aztán szépen fokozatosan feljebb 1400-1500-1700 és mivel edzel, jó lenne napi 2000 kalóriát bevinni


Ha nagyon rosszul érzed magad az ennivalótól (bűntudatod van, sóvárogsz a kaja után de inkább nem eszel, kövérnek tartod magad) akkor érdemes elmenni pszichológushoz, az mind1 hogy milyen úton, én kórházba szoktam járni és szerintem ugyanolyan jó mintha magán úton mennék (csak ez anyagilag sokkal jobban megéri)

2023. ápr. 13. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!