Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogy tudnék leszokni a hashajt...

Hogy tudnék leszokni a hashajtóról?

Figyelt kérdés
Csak hashajtó segítségével tudok elmenni nagy WC-re, anélkül már nem megy. 3-4 naponta szoktam bevenni egy Dulcolax tablettát ami kb 2-3 órán belül hat is annyira hozzá szoktam. Nagyon rossz a közérzetem így, székelési ingerem sincs soha, a hashajtótól folyamatosan fáj a hasam. 21/L

2023. febr. 26. 15:03
 1/9 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem menj el orvoshoz elsőkörben (háziorvos) gondolom többet tud erről, vagy tovább tud utalni olyan helyre, ahol profik ebben.

De gondolom a gyógyszer abbahagyása lesz a megoldás, mégha pár napig szenvedés is lesz.

2023. febr. 26. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Orvos? Olyan tanácsokat amiket adnak azt elolvashatod itt a neten is. Nekem gasztroenterológus vette tudomásul némán, hogy évek óta székrekedésem van és szűzteával kezelem. Ennyi.
2023. febr. 26. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%

"Hogy tudnék leszokni a hashajtóról?"

"a gyógyszer abbahagyása lesz a megoldás"


Szakértőnek tűnsz... :D

2023. febr. 26. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

A vastagbélnek három része van – a felszálló, a haránt– és a leszálló vastagbél. Amikor vécére megyünk, többnyire csak az utolsó részt ürítjük ki. Ez a következő napig újra feltöltődik, és kezdődik az egész előről. Ha erős hashajtót veszünk be,

megtörténhet, hogy a teljes vastagbél kiürül, vagyis mind a három rész. Amíg aztán

újra megfelelően fel nem töltődik, három nap is eltelhet. Tehát ha hashajtó után 3-4 napig nem tudsz vécézni, akkor nem szorulásod van, csak nincs elég széklet a vastagbeledben, mert teljesen kiürítetted az egészet. Próbáld ki a paradicsompüré fogyasztását, igyál meg 1-2 dobozzal egy nap. Meg egyél zabkását és egyéb jó rostos dolgokat, de mellette figyelj a megfelelő vízfogyasztásra! És ne vegyél be hashajtót! Menni fog magától is.

(laikus vagyok, lehet jobb, ha tényleg megkérdezel egy orvost).

2023. febr. 26. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
2023. febr. 26. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Az előző link vége nem kell, érdemes elölről megnézni (csak véletlenül maradt benne a link vége, szóval):

https://www.youtube.com/watch?v=44iAPrQoYU8&t

2023. febr. 26. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Még így se elölről indul, de szóval érted...
2023. febr. 26. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%

De elölről indul, fogalmad sincs róla. Csak nálad talán a böngésző tárolt valamit, mert az sem ért semmit.


Végén a 2267 secundum az indítási pont, anélkül elölről indul és kész, vita nincs.

2023. febr. 26. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%

Előbb elfelejtettem a kérdésre reagálni.

Szerintem antibiotikumokkal kell kipusztítani a bélflórát és akkor majd foshatsz rendszeresen.

2023. febr. 26. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!