Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A minap voltam vérvételen, a...

A minap voltam vérvételen, a lent sorolt értékek magasak, illetve alacsonyak, nagy gondot jelentenek?

Figyelt kérdés

Neutrophyl granulocyta 72 (40,00- 70,00)

Lymphocyta 18 (20,00- 40,00)


Köszi a választ előre is!


2023. márc. 17. 11:36
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Semmi. A mérés hibája. Én ugyan valamikor végigjártam egy klinikai laboratóriumi tanfolyamot, de ott se derült ki, hogy ezeket a "normál" értékeket hogyan és miből állítják össze, milyen adathalmazt használnak és az adott halmazból hogyan és mit számolnak. Tudniillik, ezek a feltételezetten valamilyen haranggörbe szerinti eloszlásokból számított értékek a számítás módja szerint értékelhetők (átlag +- SD a leggyakoribb). Ez a mód azonban nemigen kerül pontos meghatározásra.
2023. márc. 17. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Minimális eltérés. Ezzel nem foglalkozik orvos.
2023. márc. 17. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem gond ekkora eltérés. Nekem az itteni sztk-ban minden évben van 2 érték, ami ugyanannyival tér el, az egyik alacsonyabb, mint kéne, a másik magasabb.

Most voltam máshol vérvételen, ott teljesen jó volt mindkettő.

2023. márc. 17. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!